Насиченою святковою програмою на міському пляжі порадували жителей Менської ОТГ і гостей організатори свята. Було де порозважатися дітлахам, порадувала любителів прекрасного виставка оригінальних виробів місцевих майстрів, спортсменів – різноманітні змагання, меломанів – виступи рок-гуртів. Для усіх гостей свята, безперечно, сюрпризами…
Менська ОТГ та районна влада «поділили» соціальну сферу

Про перспективи функціонування і утримання закладів соціальної сфери району в умовах об’єднаної територіальної громади йшлося на позачерговому засіданні колегії райдержадміністрації.
Крім членів колегії, керівництва райдержадміністрації, голови районної ради Олександра Мисника, в засіданні взяли участь міський голова Геннадій Примаков, працівники міськради та представники депутатського корпусу ОТГ.
Уже з початку обидві сторони висловили бажання і готовність зробити все залежне, щоб зберегти соціальну сферу, яка діє нині.
– Можливості фінансувати установи соціальної сфери об’єднана територіальна громада зараз не має, – чесно сказав Геннадій Примаков. – Я знаю, що коштів, щоб до кінця року утримувати їх у вас (районної влади, – авт.) також не вистачає. Наше бачення – ви утримуєте до кінця 2017 року, ми за цей час готуємося, щоб плавно прийняти установи і фінансувати їх з 1 січня 2018 року.
Пропозиція міського голови іншою стороною була прийнята.
Соціальна сфера Менщини – це заклади та установи освіти, культури, медицини, соцзахисту. ОТГ є правонаступником усього майна, прав і обов’язків громад, які об’єдналися. Тобто, перелік установ і напрямків, які мають фінансуватися з бюджету ОТГ, майже такий самий, як і в районному бюджеті.
У той же час, послугами соціальної сфери користуються всі жителі – і тих населених пунктів, які ввійшли до Менської ОТГ, і тих, які не ввійшли. Тож хто і як надалі платитиме за ці послуги?
Медицина. Щодо медицини поки що домовлятися зарано, бо невідомий порядок використання медичної субвенції – зараз це вирішується на рівні держави.
Освіта. З освітою трохи простіше. Школами на території ОТГ (їх тут 17) опікуватиметься вона, за її межами – районна влада. Дитсадки на своїй території також фінансуватиме ОТГ, бо раніше вони фінансувалися з бюджетів населених пунктів.
Позашкілля. Позашкільні освітні заклади, зокрема, станція юних техніків, Центр дитячої та юнацької творчості також будуть передані ОТГ. Затрати на заняття в цих закладах дітей, що проживають за межами ОТГ, об’єднаній громаді пропорційно відшкодовуватимуться з районного чи місцевого бюджетів. Степанівський МНВК разом з майном передадуть ОТГ, але кілька автобусів, що підвозять школярів, залишаться у підпорядкуванні району.
Культура. Так само і з більшістю закладів культури та соцзахисту. Передаватимуться з районного у підпорядкування ОТГ бібліотеки, районний краєзнавчий музей, Центр культури і дозвілля молоді, дитяча музична школа. Районний Будинок культури РДА передавати не має наміру, оскільки тоді, пояснює Валерій Щукін, ніде буде проводити заходи, що стосуються всіх жителів Менщини.
Ветерани. Залишається відкритим питання передачі деяких закладів культури та районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Є цілий ряд районних програм, які раніше фінансувалися з районного бюджету. Чи всі їх фінансуватиме й ОТГ? Є районна організація ветеранів, яку також підтримував коштами районний бюджет. ОТГ, як повідомив Геннадій Примаков, ставати її правонаступником не збирається – планують створити свій ветеранський осередок.
Що вирішили? Для остаточного врегулювання керівництво району і ОТГ вирішили створити спільну робочу групу. Установи та заклади соцсфери також мають підготуватися: провести інвентаризацію майна, упорядкувати документи.
Джерело: Час Чернігівський