Новини

За прикладом Чернігова муніціпипальну варту створили в ОТГ

За таке рішення 16 червня проголосували депутати Козелецької селищної ради. Відтак, в ОТГ буде створено комунальне підприємство «Муніципальна варта».

Інформації про новостворений орган обмаль, тож місцеве населення починає фантазувати. Познайомитись із думками козельчан з приводу створення муніципальної варти можна у спільноті «Козелецька ОТГ» у Фейсбук. Тутвони розмірковують і про повноваження варти, і про відбір кандидатів на посади, і навіть про заробітні плати та витрати на пальне.

А запитань справді чимало: які повноваження варти? хто очолить комунальне підприємство? скільки коштів виділять з місцевого бюджету?

 

Муніципальна варта. Що це?

Насамперед зазначимо, що муніципальна поліція, яку нещодавно перейменовано у варту, не має відношення до Національної поліції. Вона підпорядковується органам місцевого самоврядування, які її створили та утримують.

По-друге, це комунальне підприємство створюється з однією метою: контролювати екологію, благоустрій, розміщення та демонтаж тимчасових споруд, нецільове використання земельних ділянок, стихійну торгівлю та виконання інших робіт, пов’язаних з порушенням благоустрою міста, та охорона.

У Чернігові частину цих функцій виконували підрозділи комунальних підприємств «АТП-2528»  (екологічна інспекція — 11,5 штатної одиниці) та «Зеленбуд» (відділ благоустрою – 6 штатних одиниць). Щоб уникнути дублювання функцій, було запропоновано реорганізувати відповідні відділи, перерозподілити повноваження, штат та видатки з міського бюджету. До речі, витрати на заробітну плату в цих підрозділах загалом складали 637 тисяч гривень на рік.

Щодо кількості працівників у Козелецькій об’єднаній територіальній громаді інформація поки що відсутня, а от функціонал самої варти наразі такий:

  • контроль за недопущенням порушень правил благоустрою (стихійна торгівля у непризначених для цього місцях, вивіз сміття, незаконне добування піску тощо);
  • спільна робота з поліцією проти порушень громадського порядку;
  • патрулювання у селищі та селах ОТГ у зв’язку з великою кількістю крадіжок та грабежів;
  • забезпечення правопорядку на масових заходах, які проводяться на території нашої ОТГ.

Як бачимо, на відміну від чернігівської муніципальної варти, козелецька виконуватиме охоронні функції. Цікаво, що в інших областях до переліку функцій варти також входить охорона об’єктів державної, комунальної та приватної власності.

 

Джерело фінансування – місцевий бюджет та власні надходження

Будь-яке комунальне підприємство потребує фінансових вливань, особливо на початку створення. Тут не обійтися одними заробітними платами, адже потрібно придбати спеціальну техніку, пошити форму, навчити майбутніх вартових тощо. Тим паче, утримання варти повністю лягає на місцеві бюджети, але частину витрат можна фінансувати коштом власних надходжень.

Щодо кількості службовців, то законопроект «Про муніципальну варту» від 2015 року передбачає, що на кожні 10 тисяч місцевих мешканців варта має нараховувати до 10 службовців. До слова, у Чернігові варта налічує понад 20 службовців: директор, бухгалтер, юрисконсульт, діловод, кадровик, декілька начальників відділів (відділ контролю за благоустроєм та екологічної безпеки міста та відділ протидії стихійній торгівлі) та 16 інспекторів.

У Чернігові КП «Муніципальна поліція» було створено наприкінці минулого року. Тоді на утримання підприємства упродовж 2017 року просили майже 3,8 млн гривень. У тому числі близько 1,6 млн – разово на придбання основних засобів для роботи та 1,6 млн – на зарплати. Скільки грошей виділено/планується виділити на варту з бюджету Козелецької громади наразі невідомо, але владці запевняють, що коли підприємство сформується остаточно, то вся інформація з’явиться у відкритому доступі.

Зараз у варті працюють не місцеві (задля запобігання конфліктів інтересів серед родинних та дружніх зв’язків). Майже всі члени варти – учасники АТО. Ліцензія на охоронну діяльність у них є. При аналізі ефективності діяльності даної структури та при наявності коштів у бюджеті муніципальну варту буде розширено. Варту може викликати будь-який мешканець ОТГ у разі необхідності. Як тільки у структури з’явиться, диспетчер та постійний номер телефону, контакти буде оприлюднено. Зі статутом та положенням про Муніципальну варту можна буде ознайомитися на сайті Козелецької селищної ради, – запевняє голова Козелецької ОТГ Олена Дмитренко.

Наразі на Козелеччині великий недобір в правоохоронних органах, адже більшість місцевого населення, шукаючи роботу, підіймають палець до гори та їдуть у напрямку столиці. Тож лишається сподіватися, що Муніципальна варта в одному з найкримінальніших районів Чернігівщини таки стане гарною альтернативою правоохоронцям. Тим паче, що утримувати вартових будуть коштом громади, а це значно полегшує контроль за ресурсами та результатами роботи.


Джерело: Час Чернігівський

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади, Козелецька,

Козелецька селищна рада має міні сонячну станцію для екстрених випадків

Козелецька селищна рада отримала великий комплект міні сонячної електростанції на базі сонячних панелей Sunpower для забезпечення резервного електропостачання. Це стало можливим завдяки Агенції регіонального розвитку Чернігівської області та представництву компанії SUNPOWER, йдеться на сайті громади. У Козельці нове обладнання знадобиться…

У Козелецькій громаді проблеми з водою

О них местные жители рассказали в соцсетях, сетуя на халатность единственного в поселке поставщика соответствующих услуг — КП «Козелецводоканал» В частности, некоторые пользователи из частного сектора отметили, что из кранов в их домах — ни капли воды в течение суток….

У Козелецькій громаді перевірили місця для купання

Цього тижня у Козелецькій селищній раді перевірили місця масового купання на водоймах. До комісії, яка перевіряла, увійшли заступник селищного голови Олена Золотаревська, спільно з головним спеціалістом відділу  містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства селищної ради Леонідом Дубинським, головним інспектором ВЗНС Чернігівського…

Депутати домоглись ремонту дороги

У Козелецькій громаді ремонтують дорогу, що сполучає декілька населених пунктів громади. Тут буде нове дорожнє покриття, укріплені узбіччя, а також засоби організації та безпеки дорожнього руху. Минулого року до тоді ще кандидатів у депутати від «Слуги Народу» звернулись місцеві жителі…

У Козелецькій громаді влаштовують нове дорожнє покриття

На виконання програми Президента України «Велике будівництво»  ведуться роботи з поточного середнього ремонту автомобільної дороги загального користування місцевого значення О250704 Горбачі – Патюти – Ставиське на ділянці км 0+000 – км 16+200. Протяжність цієї ділянки — 5,3 кілометра. Загальний обсяг…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: