Новини

У Городнянському районі децентралізація затяглась

У Городнянському районі децентралізація затяглась — після її завершення тут сподіваються не тільки на те, що стане більше грошей, а й на те, що зміниться філософія влади.
Це один із небагатьох райцентрів, де роблять дороги постійно. Щороку — по одній. Не ремонтують, а будують нові.

Андрій Богдан, Городнянський міський голова: “Хоч одну — де її не було. Не просто латаємо, а робимо там, де її не було. Ми прийняли рішення, що треба створити щось своє — велике підприємство створити важко, а ФОП, який купив рециклер, установку для розігріву, і старий асфальт ми використовуємо і це майже вдвічі дешевше. А грунтові дороги ми разом з жителями засипаєм грунтощебнем, який беремо з колишнього аеродрому. Це теж поки вихід із ситуації. Да, це не ідеальна дорога, але проїзна в будь-який час”.

Тут кожна вулиця — з водою: проблему водопостачання міста повністю закрили за останні роки. Але натомість виникла інша — вийшла з ладу одна із трьох свердловин, 500-метрова. Ремонт коштуватиме 2 мільйони 300 тисяч гривень — фактично, четверту частину місцевого бюджету в 10 мільйонів.

Андрій Богдан, Городнянський міський голова: “В цьому році ми знайшли тільки 1 мільйон 650 тисяч. Це проблема не тільки наша — живем, працюєм, гроші є, а коли трапляється щось — нема резерву в бюджеті”.

Чи сподіваються в Городні, що грошей стане більше, коли тут завершиться найголовніша державна реформа – з децентралізації? Сподіваються не тільки на гроші.

Андрій Богдан, Городнянський міський голова: “Міняється сама філософія управління. Якщо ми говоримо про місцеве самоврядування, на рівні міста районного значення і села його повноцінного нема, бо в районах є РДА, яка є виконавчим органом на території. Тому у нас обмежені можливості по управлінню, фінансам. Треба прибрати оце трьохвладдя”.

Коли Городня в цьому процесі наздожене уже створені в області ОТГ, поки питання: за перспективним планом тут мало бути 3 громади — Хоробицька, Тупичівська і Городнянська, Хоробицьку не затвердив Кабмін, але перспективний план в області не змінювали.

Поки ж процес повільно триває, тривають в місті і інші процеси. Аби людям були помітні їх результати, плани розвитку тут намагаються не робити довготривалими.
Андрій Богдан, Городнянський міський голова: “У нас приймається щороку програма соціально-економічного розвитку, вона в нас не така, як у всіх. Коротка у нас, але чітка, з перспективою на 2 роки. І люди звикли — якщо вони читають програму, то знають, де скільки буде дитячих майданчиків, які озера будуть почищені, які дороги поремонтовані. Зараз виготовляємо проект по ремонту стадіону. Почнемо з ремонту огорожі — ми, до речі, стадіон прийняли минулої осені від районної комунальної власності — і от це показує, як неефективно працює спільна власність. Де є спільна власність, там нема порядку, я вважаю. Ми вже виграли грант, щоб установити тренажери — 5 тисяч доларів, вже реалізовуємо”.

Статус же одного із депресивних райцентрів Городня заробила через відсутність виробництва, а відтак значний рівень безробіття. Аби хоч якось виправити ситуацію, місцева влада намагається сприяти розвитку приватного підприємництва — тут це в основному деревообробка.
Андрій Богдан, Городнянський міський голова: “Ми звичайно багато на місцевому рівні впливати не можемо, є державні стандарти, податки, виплати. Але мінімальну ставку на землю, ставки єдиного податку ми переглядаємо на виробництво і намагаємось робити такі, щоб вони стимулювали”.

Детальніше у відео:


Джерело: Національна суспільна телерадіокомпанія України. Чернігівська регіональна дирекція

Останні новини за категоріям(и): Влада,

Магазин автозапчастей Atl.ua рассказал об ассортименте тормозных колодок

Тормозные колодки — та самая деталь авто, которая отвечает за быстрое и безопасное торможение. От качества выбранных тормозных элементов зависит не только комфорт при остановке авто, но и безопасность водителя и всех пассажиров. Выбрать качественные тормозные колодки можно в интернет-магазине…

Пін Ап: величезна кількість переваг для нових та лояльних гравців

В 2020 році шанувальники азартних ігор з України отримали хорошу новину — в нашій країні гральний бізнес став легальним. Офіційно працювати дозволили і звичайним ігровим закладам, і онлайн казино. До останніх належить відомий багатьом гебмлерам клуб Пін Ап. Цей ігровий…

Чернігів досі без пасажирських перевезень: в чому проблема

В Чернігові досі не працює громадський транспорт. Багато чернігівців поки вимушені ходити пішки, їздити на велосипедах та ловити попутні машини. Дехто бачить користь для здоров’я від піших та велосипедних подорожей. А от найтяжче людям похилого віку – великі відстані до…

Чернігівські громади отримали компенсацію різниці в тарифах

Меморандумом, укладеним між Урядом, НАК «Нафтогаз України», Офісом Президента України та Асоціацією міст України, визначено, що однією з головних умов безперебійного проходження опалювального сезону 2021-2022 років є забезпечення відшкодування підприємствам теплопостачання заборгованості з різниці в тарифах. «Уряд виконує Меморандум щодо…

Чому на Чернігівщині йдуть до громадських рад та чи мають вони реальний вплив

Як працює громадськість під час жорстких карантинних обмежень? Як забезпечується комунікація громадськості, ЗМІ та влади? Як громадськість сприймає новації законодавства, які регулюють діяльності Громадських рад? Про це та багато іншого представники інститутів громадянського суспільства та журналісти говорили 27 серпня на…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: