Тормозные колодки — та самая деталь авто, которая отвечает за быстрое и безопасное торможение. От качества выбранных тормозных элементов зависит не только комфорт при остановке авто, но и безопасность водителя и всех пассажиров. Выбрать качественные тормозные колодки можно в интернет-магазине…
У Городнянському районі децентралізація затяглась

У Городнянському районі децентралізація затяглась — після її завершення тут сподіваються не тільки на те, що стане більше грошей, а й на те, що зміниться філософія влади.
Це один із небагатьох райцентрів, де роблять дороги постійно. Щороку — по одній. Не ремонтують, а будують нові.
Андрій Богдан, Городнянський міський голова: “Хоч одну — де її не було. Не просто латаємо, а робимо там, де її не було. Ми прийняли рішення, що треба створити щось своє — велике підприємство створити важко, а ФОП, який купив рециклер, установку для розігріву, і старий асфальт ми використовуємо і це майже вдвічі дешевше. А грунтові дороги ми разом з жителями засипаєм грунтощебнем, який беремо з колишнього аеродрому. Це теж поки вихід із ситуації. Да, це не ідеальна дорога, але проїзна в будь-який час”.
Тут кожна вулиця — з водою: проблему водопостачання міста повністю закрили за останні роки. Але натомість виникла інша — вийшла з ладу одна із трьох свердловин, 500-метрова. Ремонт коштуватиме 2 мільйони 300 тисяч гривень — фактично, четверту частину місцевого бюджету в 10 мільйонів.
Андрій Богдан, Городнянський міський голова: “В цьому році ми знайшли тільки 1 мільйон 650 тисяч. Це проблема не тільки наша — живем, працюєм, гроші є, а коли трапляється щось — нема резерву в бюджеті”.
Чи сподіваються в Городні, що грошей стане більше, коли тут завершиться найголовніша державна реформа – з децентралізації? Сподіваються не тільки на гроші.
Андрій Богдан, Городнянський міський голова: “Міняється сама філософія управління. Якщо ми говоримо про місцеве самоврядування, на рівні міста районного значення і села його повноцінного нема, бо в районах є РДА, яка є виконавчим органом на території. Тому у нас обмежені можливості по управлінню, фінансам. Треба прибрати оце трьохвладдя”.
Коли Городня в цьому процесі наздожене уже створені в області ОТГ, поки питання: за перспективним планом тут мало бути 3 громади — Хоробицька, Тупичівська і Городнянська, Хоробицьку не затвердив Кабмін, але перспективний план в області не змінювали.
Поки ж процес повільно триває, тривають в місті і інші процеси. Аби людям були помітні їх результати, плани розвитку тут намагаються не робити довготривалими.
Андрій Богдан, Городнянський міський голова: “У нас приймається щороку програма соціально-економічного розвитку, вона в нас не така, як у всіх. Коротка у нас, але чітка, з перспективою на 2 роки. І люди звикли — якщо вони читають програму, то знають, де скільки буде дитячих майданчиків, які озера будуть почищені, які дороги поремонтовані. Зараз виготовляємо проект по ремонту стадіону. Почнемо з ремонту огорожі — ми, до речі, стадіон прийняли минулої осені від районної комунальної власності — і от це показує, як неефективно працює спільна власність. Де є спільна власність, там нема порядку, я вважаю. Ми вже виграли грант, щоб установити тренажери — 5 тисяч доларів, вже реалізовуємо”.
Статус же одного із депресивних райцентрів Городня заробила через відсутність виробництва, а відтак значний рівень безробіття. Аби хоч якось виправити ситуацію, місцева влада намагається сприяти розвитку приватного підприємництва — тут це в основному деревообробка.
Андрій Богдан, Городнянський міський голова: “Ми звичайно багато на місцевому рівні впливати не можемо, є державні стандарти, податки, виплати. Але мінімальну ставку на землю, ставки єдиного податку ми переглядаємо на виробництво і намагаємось робити такі, щоб вони стимулювали”.
Детальніше у відео:
Джерело: Національна суспільна телерадіокомпанія України. Чернігівська регіональна дирекція