Тормозные колодки — та самая деталь авто, которая отвечает за быстрое и безопасное торможение. От качества выбранных тормозных элементов зависит не только комфорт при остановке авто, но и безопасность водителя и всех пассажиров. Выбрать качественные тормозные колодки можно в интернет-магазине…
У об’єднаних громадах може запрацювати FM-радіо

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення (далі — Національна рада) рекомендує запроваджувати у територіальних громадах новий тип місцевого інформування — малопотужне FM-мовлення.
Командою фахівців вже розроблена покрокова інструкція щодо організації місцевого радіомовлення та мовлення територіальних громад. Інструкція складається з 3-х розділів: замовлення прорахунку FM-частоти, подача заявних документів на конкурс та організація радіомовлення. До кожного розділу надаються роз’яснення, коментарі, рекомендації.
Як отримати ліцензію на малопотужне FM-мовлення?
Для початку має бути створена телерадіоорганізація (далі — ТРО) у формі комунального підприємства. Її засновниками можуть бути, як приклад, об’єднана територіальна громада або органи місцевого самоврядування.
Потім ТРО подає до Національної ради документи на прорахунок частот малопотужного FM-мовлення в тих населених пунктах відповідного району, в яких планує провадити свою діяльність.
Заявні документи мають містити:
- відповідну заяву на ім’я голови Національної ради на прорахунок однієї чи декількох частот (каналу мовлення) у діапазоні 87,5-108 МГц;
- заяви про видачу висновків ЕМС РЕЗ звукового радіомовлення (форма Р2) з потужністю передавача (передавачів) не більше ніж 10 Вт;
- програмно-економічне обґрунтування створення нового каналу мовлення;
- згоду власника споруди (власників споруд) на встановлення передавача (передавачів).
Національна рада на основі цих документів робить відповідне подання до Українського державного центру радіочастот, який потім надає висновок. Орієнтовний термін прорахунку — 3–6 місяців. Після цього Національна рада оголошує конкурс на канал (або мережу) мовлення з використанням прорахованих частот у відповідній місцевості із зазначенням особливих умов конкурсу. ТРО бере участь у конкурсі за умови відповідності заявних документів умовам конкурсу та вимогам Закону України «Про телебачення і радіомовлення».
Існують також вимоги до програмної концепції, серед яких: цілодобовий обсяг мовлення (якщо у місцевого мовника не вистачає ресурсу для цілодобового мовлення, він може ретранслювати Суспільного мовника), українська мова ведення передач має становити не менше 50% від власного продукту, обов’язок інформувати населення про виникнення надзвичайних ситуацій тощо.
Детальніше про перехід редакцій проводового мовлення на малопотужне FM-мовлення за посиланням.
Джерело: Чернігівська ОДА