Новини

У об’єднаних громадах може запрацювати FM-радіо

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення (далі — Національна рада) рекомендує запроваджувати у територіальних громадах новий тип місцевого інформування — малопотужне FM-мовлення. 

Командою фахівців вже розроблена покрокова інструкція щодо організації місцевого радіомовлення та мовлення територіальних громад. Інструкція складається з 3-х розділів: замовлення прорахунку FM-частоти, подача заявних документів на конкурс та організація радіомовлення. До кожного розділу надаються роз’яснення, коментарі, рекомендації.

Як отримати ліцензію на малопотужне FM-мовлення?

Для початку має бути створена телерадіоорганізація (далі — ТРО) у формі комунального підприємства. Її засновниками можуть бути, як приклад, об’єднана територіальна громада або органи місцевого самоврядування.

Потім ТРО подає до Національної ради документи на прорахунок частот малопотужного FM-мовлення в тих населених пунктах відповідного району, в яких планує провадити свою діяльність.

Заявні документи мають містити:

  • відповідну заяву на ім’я голови Національної ради на прорахунок однієї чи декількох частот (каналу мовлення) у діапазоні 87,5-108 МГц;
  • заяви про видачу висновків ЕМС РЕЗ звукового радіомовлення (форма Р2) з потужністю передавача (передавачів) не більше ніж 10 Вт;
  • програмно-економічне обґрунтування створення нового каналу мовлення;
  • згоду власника споруди (власників споруд) на встановлення передавача (передавачів).

Національна рада на основі цих документів робить відповідне подання до Українського державного центру радіочастот, який потім надає висновок. Орієнтовний термін прорахунку — 3–6 місяців. Після цього Національна рада оголошує конкурс на канал (або мережу) мовлення з використанням прорахованих частот у відповідній місцевості із зазначенням особливих умов конкурсу. ТРО бере участь у конкурсі за умови відповідності заявних документів умовам конкурсу та вимогам Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Існують також вимоги до програмної концепції, серед яких: цілодобовий обсяг мовлення (якщо у місцевого мовника не вистачає ресурсу для цілодобового мовлення, він може ретранслювати Суспільного мовника), українська мова ведення передач має становити не менше 50% від власного продукту, обов’язок інформувати населення про виникнення надзвичайних ситуацій тощо.
Детальніше про перехід редакцій проводового мовлення на малопотужне FM-мовлення за посиланням.


Джерело: Чернігівська ОДА

Останні новини за категоріям(и): Влада,

Магазин автозапчастей Atl.ua рассказал об ассортименте тормозных колодок

Тормозные колодки — та самая деталь авто, которая отвечает за быстрое и безопасное торможение. От качества выбранных тормозных элементов зависит не только комфорт при остановке авто, но и безопасность водителя и всех пассажиров. Выбрать качественные тормозные колодки можно в интернет-магазине…

Пін Ап: величезна кількість переваг для нових та лояльних гравців

В 2020 році шанувальники азартних ігор з України отримали хорошу новину — в нашій країні гральний бізнес став легальним. Офіційно працювати дозволили і звичайним ігровим закладам, і онлайн казино. До останніх належить відомий багатьом гебмлерам клуб Пін Ап. Цей ігровий…

Чернігів досі без пасажирських перевезень: в чому проблема

В Чернігові досі не працює громадський транспорт. Багато чернігівців поки вимушені ходити пішки, їздити на велосипедах та ловити попутні машини. Дехто бачить користь для здоров’я від піших та велосипедних подорожей. А от найтяжче людям похилого віку – великі відстані до…

Чернігівські громади отримали компенсацію різниці в тарифах

Меморандумом, укладеним між Урядом, НАК «Нафтогаз України», Офісом Президента України та Асоціацією міст України, визначено, що однією з головних умов безперебійного проходження опалювального сезону 2021-2022 років є забезпечення відшкодування підприємствам теплопостачання заборгованості з різниці в тарифах. «Уряд виконує Меморандум щодо…

Чому на Чернігівщині йдуть до громадських рад та чи мають вони реальний вплив

Як працює громадськість під час жорстких карантинних обмежень? Як забезпечується комунікація громадськості, ЗМІ та влади? Як громадськість сприймає новації законодавства, які регулюють діяльності Громадських рад? Про це та багато іншого представники інститутів громадянського суспільства та журналісти говорили 27 серпня на…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: