Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр прокоментував свої враження перебування у бомбосховищі у Корюківці під час останнього візиту наприкінці жовтня. Примітно те, що згадав він про це у буквально найісторичнішій за останній час промові, яку виголошував німецький політик. Його промова вже стала…
Пілотний проект з землеустрою в Кіптівській ОТГ

Сьогодні в Кіптівській об’єднаній територіальній громаді підписано протокол про наміри щодо реалізації пілотного проекту з організації землеустрою в умовах децентралізації. Проект перший в Україні і має стати взірцем для впровадження в інших громадах.
Інформація щодо кількості та якості землі, план раціонального використання з дотриманням природоохоронних вимог та потреб громади, підвищення ефективності використання ресурсів та формування фонду земель комунальної власності – все це матиме Кіптівська об’єднана територіальна громада на Чернігівщині за умови реалізації проекту підтримки аграрного та сільського розвитку. Перші і поки що єдині в Україні: кіптівці підписали протокол з Агентством США з міжнародного розвитку про наміри щодо його реалізації.
Володимир Кучма, голова Кіптівської ОТГ: «Реалізуючи цей проект з перших днів, ми повинні показати людям: ось у нас є така територія, ось землі мають таке призначення, є така кількість – будь ласка, приходьте, ми раді вас зустріти в разі, якщо у вас є бачення перспективи розвитку цієї території».
Голова громади наголошує, «якщо хочеш рухатися вперед — треба йти до людей і шукати однодумців». Цього разу пошук привів до Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад та представництва USAID.
Патрік Рейдер, директор проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку»: «Наш проект прийшов до Кіптівської громади саме завдяки завзяттю, енергії та наполегливості таких людей як пан Кучма. І ми тут для того, щоб створити кращі умови проживання та нові робочі місця для громади».
На сьогодні це майже єдине «джерело допомоги» розвитку сільських територій, де нині мешкає 36 % українців. Іван Фурсенко, заступник керівника Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад: «У нас, на жаль, на сьогоднішній день розвитком сільських територій серед гілок виконавчої влади ніхто не займається, Є лише сектор розвитку Міністерства регіонального розвитку, але і в ньому немає жодної людини».
Децентралізація дозволяє знайти людей на місцях і, як свідчить досвід, саме за лідерами йдуть люди. Андрій Стефанович, директор департаменту Міністерства аграрної політики та продовольства: «Головним ресурсом серед всіх ресурсів є люди, яких ми сьогодні бачимо. Якби не було вашої ініціативи, нічого в Кіптях не було би. В нас є дуже великий досвід, все є, але якщо нема людей – то територія занепадає». Леонід Сахневич, перший заступник голови облдержадміністрації: «Виживе та громада, як буде мати нормального досвідченого керівника. От уже протягом 2 років, що ці слова вірні і що Кучма зміг всіх організувати. І я б хотів сказати, що у 2016 році і громада, і область отримали більше 400 реалізованих проектів».
Частина з них успішно впроваджувалась в об’єднаних територіальних громадах. Враховуючи їх досвід, чекають на ініціативу в інших громадах Чернігівщини – їх на сьогодні вже практично 31.
Валентин Мельничук, перший заступник голова обласної ради: «Це говорить про те, що вороття назад немає. Перспективи розвитку місцевого самоврядування надасть можливість розвивати у людей самоуправління, нетрадиційні підходи до управління економікою і розвитку регіонів. Тому ми повинні йти вперед».
Земельні ресурси є і будуть основою розвитку сільської економіки та важливою складовою наповнення бюджету. Не лише ефективне їх використання, а й збереження родючості закладе фундамент стабільного соціально-економічного розвитку громад.
В свою чергу, електронне управління землями, передбачене проектом, забезпечить доступ громадськості до інформації, а отже, зрівняє інтереси мешканців і великих агровиробників, зменшить ризики непорозумінь та зловживань.
Джерело: телеканал «Сівер» та Чернігівська ОДА