Козелецька селищна рада отримала великий комплект міні сонячної електростанції на базі сонячних панелей Sunpower для забезпечення резервного електропостачання. Це стало можливим завдяки Агенції регіонального розвитку Чернігівської області та представництву компанії SUNPOWER, йдеться на сайті громади. У Козельці нове обладнання знадобиться…
Тече вода каламутна…

У Козелецькій громаді депутати сьогодні вперше зібралися на сесії, а громада їм уже пропонує якомога швидше розібратися із забрудненням річки Остер, мовляв, пляжний сезон скоро.
Зокрема, в спільноті «Козелецька ОТГ» у Фейсбук місцевий житель Владислав Ліскович закликає новий склад депутатів щонайперше взятися за розв’язання проблеми з річкою, навколо якої вже понад рік точиться чимало скандалів.
Влада запевняє, що річку забруднили природні процеси, активісти ж наполягають на технічному забрудненні. Поки що остаточних результатів немає, адже кожна зі сторін залишилася при своїй думці.
— Незабаром пляжний сезон. Для мене особисто лакмусовим папірцем перевірки на швидкість та якість розв’язання проблем ОТГ новоутвореною командою буде правдива та публічна інформація про стан річки Остер, справжні причини її забруднення та негайні дії по її очищенню (якщо потрібно). Думаю, що повноваження вже є, — написав Влад Ліскович.
Як відомо, громадський активіст та адвокат Анатолій Гуц продовжує спостерігати за станом річки Остер, фіксуючи все на фото та відео. Близько тижня тому він разом із журналістами відвідали Мрин, де торік і було помічено забруднення.
— Одним із результатів поїздки стала домовленість із місцевими активістами про співпрацю в цьому напрямку (їм ближче до джерела забруднення й не так затратно перевіряти). А щодо влади — покращень чекати марно, бо дійові особи не змінилися, — зауважує Анатолій Гуц.
Стан річки Остер у Мрині можна переглянути на фотографіях у дописі активіста:
Більше: Козелецька ОТГ потерпає від сміття
Нагадаємо, що порівняно нещодавно владці та активісти збиралися з цього приводу. У результаті довгого та емоційного обговорення вдалося досягти певних конструктивних рішень.
Зокрема, заступник голови обласної ради Арсен Дідур запропонував співпрацю за наступними напрямками:
1. Звернення до прокурора Чернігівської області Володимира Комашко, який пообіцяв тримати справу на контролі, з вимогою досконально розібратися в суті проблеми й нарешті довести до відома громадськості результати повної екологічної експертизи води із забрудненої річки та покарати винних.
2. Комплексна перевірка очисних споруд комунального господарства «Ніжинське управління водопровідно-каналізаційного господарства» з метою їх подальшої реконструкції.
3. Активізація захисту річки Остер на рівні народних депутатів, які вони мають більше ресурсів впливу на ситуацію.
— Залучити всі можливі важелі для порятунку річки — ось наше основне завдання. Ми не побудуємо ефективне громадянське суспільство, якщо будемо лише звинувачувати один одного в усіх бідах і не робитимемо жодних кроків для виправлення ситуації, — наголосив заступник голови обласної ради.
Стан річки Остер турбує не лише мешканців Козельця, адже вона протікає ще й у межах Бахмацького, Борзнянського, Ічнянського, Ніжинського та Носівського районів Чернігівської області.
Цікавий факт: на початок XIX ст. річка Остер була дуже забруднена, мала грузькі береги та поширювала сморід. Міська Дума в 1803 р. постановила рятувати Остер, кошти збирало все місто. У 1812–1815 рр. почались роботи по введенню русла річки в канал, звуження і поглиблення його. Одночасно, замість міської греблі, на чернігівському шляху в 1815 р. спорудили міст, який пізніше одержав назву Ліцейського; береги проритого каналу обклали дубовими колодами, обсадили деревами. А що робитиме ця влада?
Джерело: ОТГ. cn.ua