Козелецька селищна рада отримала великий комплект міні сонячної електростанції на базі сонячних панелей Sunpower для забезпечення резервного електропостачання. Це стало можливим завдяки Агенції регіонального розвитку Чернігівської області та представництву компанії SUNPOWER, йдеться на сайті громади. У Козельці нове обладнання знадобиться…
Чемер не може вирішити, до якої громади приєднатися

Спочатку передбачалося, що Чемер увійде до Кіптівської громади, але за словами сільського голови, місцеві жителі не мають бажання долучатися до Кіптів. Водночас вони не дуже то й хочуть приєднуватися до Козельця.
З Кіптівською ОТГ Чемер має зручніше транспортне сполучення, але в сільського голови Григорія Кузьменка є сумніви щодо законності створення цієї громади.
— Нас неодноразово звали об’єднуватися з Кіптями, але я завжди відповідав, що до них ми не приєднаємося. Якби Кіптівська громада була створена по закону, то ми, можливо, пішли. Але вона створена «по поняттях». І Красилівка, і Хрещате, і ми йти об’єднуватися з Кіптівською громадою не хочемо.

Григорій Кузьменко
Чемер — найбільше село в Козелецькому районі. У нас було близько шести сходів села щодо об’єднання, але люди нікуди приєднуватися поки не хочуть, вони до останнього сподівалися, що Чемер буде центром громади, — запевняє Чемерський сільський голова Григорій Кузьменко.
Більше: Кіптівський ЦНАП – взірцевий в Україні
На запитання, чи зміг би Чемер створити спроможну громаду навколо себе, голова відповів схвально: «Змогли б! Кіпті ж змогли! Хоча умов там було набагато менше!».
Попри загальний скепсис місцевого населення, про яке говорить Кузьменко, люди більш схильні до об’єднання з Козелецькою громадою. А поки вони думають, інші громади коштом міжнародних організацій та завдяки мільйонам, які виділяє держава громадам після об’єднання, реконструюють заклади освіти, охорони здоров’я, створюють ЦНАПи, пожежні депо тощо.
Більше: Результат децентралізації – понад 100 млрд грн додаткових ресурсів на місцях
Загалом коштом Чемерського бюджету утримується садочок на 30 місць, який відвідує 24 дитини. У селі також працює одна з найбільших шкіл, де навчається 120 дітей. Однак, місцева лікарня роками занепадала та зрештою стала амбулаторією. Давно не працює ДП «Чемерський спиртовий завод», але бюджет має надходження від здачі землі в оренду.
Нагадаємо також, що 18 березня цього року набув чинності закон, який передбачає процедуру приєднання окремих населених пунктів до вже створених громад. Саме завдяки цьому механізму Чемер може увійти як до складу Козелецької ОТГ, так і до складу Кіптівської. Згідно з законом, у Чемері однаково відбудуться вибори депутатів до ради ОТГ, а от вибори голови об’єднаної громади вдруге не передбачаються.
Джерело: Час Чернігівський