Новини

Гончарівське — недавній хутір, що об’єднав навколо себе села

Військове селище у найпівнічнішній області держави Гончарівське наймолодше в Україні, однак йому таки є чим похвалитися.


Саме тут дислокується 1-ша окрема танкова бригада Сухопутних військ Збройних сил України — одна з найпотужніших військових частин.

Довідково: Історія цього танкового з’єднання своїм початком сягає опалених війною «сорокових». 12 грудня 1942 року, під Москвою було сформовано 1433-й самохідно-артилерійський полк. Виявляючи масовий героїзм, воїни частини пройшли бойовий шлях від Ленінграда до Бранденбурга.

За мужність, що виявили воїни полку у боях за Батьківщину, частині у 1945 році було присвоєно почесне найменування «Гвардійська». Понад триста її бійців було нагороджено бойовими орденами і медалями. Серед них — почесний солдат з’єднання Герой Радянського Союзу старший лейтенант Юрій Сагайдачний.

Після війни 292-й гвардійський танковий полк увійшов до складу 72-ї стрілецької дивізії. Місцем його дислокації стало селище Гончарівське. У 1997 році на базі полку створено 1-шу окрему танкову бригаду.
З березня 2014 року бере участь у війні на сході України. У списку сучасних звитяг — Луганський та Донецький аеропорти, бої за Піски.

 

Ще на початку50-х років минулого століття у тоді ще хутір Гончарів, аби проконтролювати початок будівництва, приїхав сам командувач Київського ВО генерал армії Василь Чуйков.

Наразі у містечку проживає більше 3 тисяч осіб. Це переважно сім’ї ветеранів військової служби і військовослужбовців 1-ї окремої танкової бригади. Населення Гончарівського порівняно молоде, чимало й малечі.
Саме тому тут удосконалюють соціальну інфраструктуру, зокрема освітні установи.

У селищі функціонує сучасний дошкільний навчальний заклад. Місцевий дитсадок наразі виховує більше півтори сотні малюків.

2017_01_01_gonch_naris_02

Дитячий садок

У Гончарівській гімназії навчається 375 дітей з селища, а також з сіл Козероги та Смолин. Підвезення учнів здійснюється шкільним автобусом Слабинської ЗОШ І-ІІІ ст. за державною програмою «Шкільний автобус».

2017_01_01_gonch_naris_03

Гончарівська гімназія

У гімназії діє програма «Обдарована дитина», спрямована на забезпечення формування інтелектуального потенціалу дітей шляхом створення оптимальних умов для виявлення, підтримки та розвитку їх творчого потенціалу, самореалізації та постійного духовного самовдосконалення.

Саме в Гончаріському знаходиться Державне підприємство «Чернігівський військовий лісгосп». Основна продукція: пиловник, дрова паливні, дрова технологічні, технологічна сировина, будівельний ліс, баланси, фансировина, руд сировина, пиломатеріали обрізні, пиломатеріали не обрізні, бруси обрізні, бруси не обрізні, заготовки для піддонів.

Лісгосп має торговельно-економічні відносини з Кіпром, Ліваном, Туреччинаою, Великобританією, США.

2017_01_01_gonch_naris_04

Продукція лісгоспу

У жовтні 2014 поблизу Гончарівського у селі Смолин відновив свою діяльність торфобрикетний завод.

Довідково: Завод запустили 27 вересня 1987 року. А вже в жовтні підприємство випустило тонну продукції, в листопаді – 2,5 тис. тонн, в грудні – 2,8 тис. тонн брикету. Річна потужність становила 30 тисяч тонн. на рік. За всі роки до споживача пішли тисячі тонн природного палива.Своєю продукцією він забезпечував населення всієї області, і особливо бюджетні установи. На початку діяльності торфобрикетного заводу в Смолині була введена в експлуатацію їдальня та підсобне господарство, зведено п’ять житлових будинків для працівників заводу, збудований дитячий садочок та будинок культури.
Але згодом у зв’язку з тим, що котельні в області почали переходити на опалення вугіллям, а також розпочалася масова газифікація населених пунктів, торф’яна галузь, на жаль, почала занепадати. Це вплинуло, звичайно, і на діяльність Смолинського заводу та його інфраструктуру.

2017_01_01_gonch_naris_05

Торфозавод у Смолині

Особлива гордість селища — Будинок офіцерів, де заняття до душі може знайти кожен. Тут пропонують як концерти та гуртки художньої самодіяльності, так і «Курси з крою та пошиття», а ще й допоможуть «підтягнути» англійську.

Восени цього року Гончарівське стало центром об’єднаної територіальної громади. Тепер з військовим містечком тісно співпрацюватимуть ще дві сільради: Жеведська (село Жеведь) та Смолинська (села Смолин, Козероги).


Джерело: OTG.cn.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Гончарівська,

У Гончарівську громаду подарували пожежний Mercedes

Пожежний «мерседес» віднині стане незамінним помічником для вогнеборців Гончарівської громади. Дорогий сучасний автомобіль на аукціоні придбала мюнхенська фірма Avantgarde. Цьому передувала клопітка робота німецько-української команди волонтерів, у складі якої вихідці з Ріпок. Передала цінний подарунок заступниця голови ОВА Жанна Шерстюк….

У Гончарівській ОТГ відзначили Свято першого снопа

Минулого тижня у Гончарівській територіальній громаді  традиційно відзначили початок жнив. Свято першого снопа пройшло на полі ПП «Слабинське», директором якого є Андрій Ткаченко. З вітальними словами до господаря пшеничної ниви та всіх присутніх звернулися: Гончарівський селищний голова Віталій Рудник, голова…

Концертна програма від артистів Гончарівської громади для учасників зборів тероборони

Концертна програма від артистів Гончарівської громади для учасників зборів тер оборони Як відомо, з 12 травня в Чернігівській області розпочалися планові двотижневі навчальні збори з територіальної оборони, в яких беруть участь близько двох тисяч військовозобов’язаних оперативного резерву. Базові табори розгорнулися…

Про житло, матеріальну допомогу та інші преференції військових Гончарівського

У селищі Гончарівському, що на Чернігівщині, як і в багатьох невеликих військових містечках, проживають переважно військовослужбовці. Вони потребують уваги та турботи місцевої влади. Таку допомогу на постійній основі їм надає Гончарівська громада, до складу якої входять 17 сіл і 22…

Пам’ятник Шевченку в Гончарівській громаді

23 серпня, з нагоди Дня Державного Прапора України, у Гончарівській громаді відкрили погруддя великому Кобзареві – Тарасу Григоровичу Шевченку. Одночасно на Будинку культури відкрито пам’ятну табличку про осередок товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка. який тут діяв у 1917-1921 роках. Своїми виступами…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: