Новини

Голови ОТГ про перенос міністерств з Києва

29 березня на засіданні координаційної ради Кабміну обговорили ініційоване президентом Володимиром Зеленським перенесення міністерств з Києва у регіони (в обласні центри та центри тергромад). По-розумному посадовці називають цей процес, розрахований на два роки реалізації, «деконцентрацією органів виконавчої влади». Мовляв, це дасть можливість рівномірному розвиткові регіонів, зменшення навантаження на столицю, робочі місця і т. д.

А чого? Ми не проти. Область наша ду-у-уже, м’яко кажучи, економічно відстала, інвестиційно (це щоб заможні будували підприємства, давали робочі місця) не приваблива. От міністерства нас і врятують.

Батурин

Батурин — гетьманська столиця. Звучить же гарно, то може і сучасного гетьмана зі старшинами (Кабміном) туди?

— Президента і уряд або лишайте в Києві, або забирайте до себе на Чернігів. Тут і так грошей не вистачає, а якщо вони заїдуть, то взагалі все у нас позабирають, — віджартовується на пропозицію Леонід Душа, голова Батуринської громади. — Я радо погоджусь на пропозицію перенести до гетьманської столиці Національний банк. То ж придуркам у Києві робить нічого, от вони і придумують. Колись, років два назад, дзвонять мені із Чернігова і в приказному порядку: «Перерахуйте гнізда лелек!» Кажу їм: «Ви знаєте, у нас гнізд багато, але в них чогось верблюди розводяться, а от лелек нема». У відповідь: «Я з вами серйозно говорю». «Ну, тоді пішли ви…», — і поклав слухавку. Це дурдоми позакривали, треба ж десь робить.

— А Міністерство культури чи туризму хоч приймете?

— Та це ж дурня, — аж сердиться Леонід Леонідович. — За пропозицію дякую, але мушу відмовитись. Так і пишіть: міський голова Батурина сказав: «Пішли всі на хрін!».

Міністерства сільського господарства і оборони — у Мену

Ну, не хоче Батурин. То, може, Мена яке міністерство прихистить? Тим більше, що колишній райцентр — це запасний обласний командний пункт (у разі військових дій усе обласне начальство за часів Союзу мало перебиратись до Мени).

— У нас добре, по всіх напрямках, розвинене сільське господарство, — задумався Геннадій Примаков, менський голова. — Є навіть невелика переробка (ТОВ «Мена-Авангард» має маслобойню). Є грандіозні плани стосовно потужного інвестора, який збирається ставити свинокомплекс. Зараз є невеликий, але й там виробляють напівфабрикати (котлети, пельмені). То логічно, щоб у Мені розмістилось Міністерство сільського господарства.

Може, й так! Минулий рік показав, що північ України, у тому числі і Чернігівщина, — аграрний край. Особливо, коли на півдні неврожай через посуху.

— Оскільки ми запасний командний пункт, у резерві маємо батальйон тероборони, то хай Міністерство оборони ще до нас, — мріє Геннадій Анатолійович.

Дійсно, не треба забувати, що Чернігівщина — прикордонна область. От як попруть стягнуті нині до кордонів з Україною російські танки, то що робити?

А які ще?

Що про нас з вами думають у польовій центральній Україні? Що ми, сіверяни, живемо в лісі. Якщо ми лісові люди (738,8 тисячі гектарів області, за даними управління лісового та мисливського господарства, вкрито лісами), то і подати сюди Державну агенцію лісових ресурсів! Тим більше, що очолює його НАШ Юрій Болоховець. Юрій Віталійович родом з Івангорода на Ічнянщині. Працював у місцевому лісгоспі, потім були Прилуки, Ніжин. То хай повертається додому! Державне агентство можна розмістити як в Ічні, так і в Прилуках або в Ніжині.

А ще б нам не завадило Державне агентство водних ресурсів. По області протікають Дніпро, Десна, Сейм, Снов. Річки є, а розливу нема. І криниці пересихають. Треба терміново вирішувати водну проблему області. Без міністерства не впораємося. А якщо ще і Міністерство туризму затягти!..

Населення Чернігівщини щороку меншає. Офіційно — 33 людини на квадратний кілометр. А, наприклад, по Чернівецькій області — 110. От і гуляють у нас площі, села зникають з карт, зате можна бази відпочинку на берегах річок будувати (і водні ресурси тут тобі, і туризм). І народ попре, гроші поллються. От «Шишкінн» у Снов’янці зробили — так одні кияни з товстими гаманцями ідуть. А Новгород-Сіверський — також на березі річки. Як там гарно Десна в’ється. Розмістили б міністерства, то і готель «Слов’янський» швиденько б продали, а то все ніяк. Зону рекреації облаштували б…

Джерело: Вікторія Товстоног, тижневик «Вісник Ч» №16 (1823), 22 квітня 2021 року

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

Громади навчатимуть просторовому плануванню

Завершився відбір громад для участі у навчальній програмі Програми «U-LEAD з Європою» «Кроки для спеціалістів» на тему «Просторове планування та управління природними ресурсами». На Чернігівщині відібрали Куликівську, Семенівську, Деснянську, Срібнянську, Сухополов’янську, Любецьку, Новобасанську, Менську, Прилуцьку, Киїнську, Сосницьку та Седнівську громади….

Більше підтримки від держави для українських фермерів

Нещодавно Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт №4046, що дасть змогу фермерським господарствам отримати доступ до державного фінансування. Закон створює однакові умови щодо напрямів використання коштів з Українського державного фонду підтримки фермерських господарств. Крім того, впроваджується державна підтримка фермерському господарству, голова…

Стартувало голосування у конкурс «Наша громада»: встигніть до 31 травня

Як ми вже повідомляли, 29 березня телеканали ICTV та СТБ спільно з Українським кризовим медіа-центром у рамках програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) запустили конкурс місцевих проєктів «Наша громада». Головна його мета – підтримати активні та дієві…

Громади Чернігівщини хочуть більший відсоток податків

На розгляді у Комітеті Верховної Ради України з питань бюджету знаходяться розроблені Асоціацією міст України спільно з групою народних депутатів законопроекти  №5066 та №5066-1, що пропонують збільшити частку зарахування ПДФО до бюджетів громад із 60 до 65 відсотків. АМУ зазначає,…

Податкова розповіла, на які податки може розраховувати громада

Головне управління ДПС у Чернігівській області інформує, що відповідно до пункту 12.3 статті 12 Податкового кодексу, сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, в межах своїх повноважень…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: