Новини

Новобілоуська ОТГ: поки без Довжика, Киїнки та Слободи

24 травня 2018 року голова Чернігівської’ ОДА Валерій Куліч підписав розпорядження про відповідність Конституції та законам України рішень сільрад, що зголосилися об’єднатися в Новобілоуську об’єднану територіальну громаду, — Новобілоуської, Кувечицької, Мохнатинської, Редьківської, Рудківської та Ста-
робілоуської. Звісно, новоспененій громаді потрібно пройти низку законодавчих процедур, та до об’єднання тут уже готуються.

— Минулого року не всі сільради встигли у 30-денний термін, який дається за законом, відповісти на нашу пропозицію об’єднатися. Та ми нікого й не пришвидшували. Людям треба було подумати, розповідає голова Новобілоуської сільради Дмитро Федоров. — Врешті-решт усі сільради, окрім одніє’і – Довжицької, які мали увійти в нашу громаду за перспективним планом, дали свою згоду. Пізніше (28 березня 2018 року. – Авт.) конфігурація змінилася, до нашої громади мали б доєднатися ще й Киїнська і Трисвятослобідська сільради, проте вони вже ініціювали об’єднання із Шестовицькою, тож закликати їх до себе ми не стали.

Хоч Новобілоуська громада й не буде найбагатшою в Чернігівській області, про спроможність тут не сперечаються — її майбутній бюджет досить-таки вагомий.

— Якби ми вже були у складі ОТГ, отримували б близько 15 мільйонів гривень щороку, зараз же нам лишається всього два (через брак населення чимало коштів, зароблених селом, повертаються державі. — Авт.), — говорить Дмитро Олександрович. — Хочеться, щоб ці гроші йшли на наші потреби, проте ми чудово розуміємо, що й витрати в ОТГ зростуть, адже на її баланс передадуть дитячі садки, школи, ФАПи, клуби. До цього ми готові. Ще коли я балотувався на посаду сільського голови Нового Білоуса, казав, що моє основне завдання – бути останнім сільським головою в цьому селі, далі тут мають обирати лише голову громади. Не хочу в сьогоднішніх реаліях бути пасивним.

— А самі на вибори збираєтесь?

— Звісно. 22 червня буде всього рік, як я працюю головою сільради. Думаю, що кандидатів на посаду голови ОТГ буде не менш ніж 10, все-таки це приміська зона. Головне – щоб той, хто прийде на цю посаду, насправді працював на благо громади і робив усе можливе для зміцнення її інфраструктури й покращення умов життя в її селах.


Джерело: Катерина Дроздова, 7 червня 2018 року

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Киїнська, Перспективні об’єднання,

Чернігівщина – перша у рейтингу регіонів щодо формування спроможних громад

З третього на перше місце – такий стрибок у загальному рейтингу областей щодо формування об’єднаних територіальних громад зробила Чернігівська область, випередивши Житомирську та Хмельницьку області. Ці регіони ще минулого місяця посідали у рейтингу відповідно І та ІІ місця. Такі висновки можна…

Сільська громада хоче створити ОТГ з Ніжином

Кунашівська сільська громада хоче приєднатись до міста обласного значення – Ніжина. 17 жовтня згоду на добровільне приєднання Кунашівської сільської територіальної громади (сіл Кунашівка, Паливода, Наумівське) до Ніжинської міської територіальної громади надали депутати. Також до теми:

Так хочуть своє ОТГ, що перекрили дорогу. ВІДЕО

Учора, 16 жовтня, біля села Киселівка, що під Черніговом, люди перекрили дорогу державного значення. Півсотні протестувальників одну годину 15 хвилин безперестанку ходили пішохідним переходом. Таким чином жителі сіл Боромики, Локнисте й Киселівки вимагали переглянути перспективний план формування територій громад області,…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: