Новини

Новобілоуська ОТГ: поки без Довжика, Киїнки та Слободи

24 травня 2018 року голова Чернігівської’ ОДА Валерій Куліч підписав розпорядження про відповідність Конституції та законам України рішень сільрад, що зголосилися об’єднатися в Новобілоуську об’єднану територіальну громаду, — Новобілоуської, Кувечицької, Мохнатинської, Редьківської, Рудківської та Ста-
робілоуської. Звісно, новоспененій громаді потрібно пройти низку законодавчих процедур, та до об’єднання тут уже готуються.

— Минулого року не всі сільради встигли у 30-денний термін, який дається за законом, відповісти на нашу пропозицію об’єднатися. Та ми нікого й не пришвидшували. Людям треба було подумати, розповідає голова Новобілоуської сільради Дмитро Федоров. — Врешті-решт усі сільради, окрім одніє’і – Довжицької, які мали увійти в нашу громаду за перспективним планом, дали свою згоду. Пізніше (28 березня 2018 року. – Авт.) конфігурація змінилася, до нашої громади мали б доєднатися ще й Киїнська і Трисвятослобідська сільради, проте вони вже ініціювали об’єднання із Шестовицькою, тож закликати їх до себе ми не стали.

Хоч Новобілоуська громада й не буде найбагатшою в Чернігівській області, про спроможність тут не сперечаються — її майбутній бюджет досить-таки вагомий.

— Якби ми вже були у складі ОТГ, отримували б близько 15 мільйонів гривень щороку, зараз же нам лишається всього два (через брак населення чимало коштів, зароблених селом, повертаються державі. — Авт.), — говорить Дмитро Олександрович. — Хочеться, щоб ці гроші йшли на наші потреби, проте ми чудово розуміємо, що й витрати в ОТГ зростуть, адже на її баланс передадуть дитячі садки, школи, ФАПи, клуби. До цього ми готові. Ще коли я балотувався на посаду сільського голови Нового Білоуса, казав, що моє основне завдання – бути останнім сільським головою в цьому селі, далі тут мають обирати лише голову громади. Не хочу в сьогоднішніх реаліях бути пасивним.

— А самі на вибори збираєтесь?

— Звісно. 22 червня буде всього рік, як я працюю головою сільради. Думаю, що кандидатів на посаду голови ОТГ буде не менш ніж 10, все-таки це приміська зона. Головне – щоб той, хто прийде на цю посаду, насправді працював на благо громади і робив усе можливе для зміцнення її інфраструктури й покращення умов життя в її селах.


Джерело: Катерина Дроздова, 7 червня 2018 року

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Киїнська, Перспективні об’єднання,

На підході в області ще одна ОТГ

Позитивну відповідь на пропозицію об’єднатися з селищем Добрянка дали депутати Новояриловицької сільської ради під час засідання сесії 12 березня 2019 року. Як відомо, 21 лютого у Добрянці відбулась позачергова сесія, на якій депутати одноголосно проголосували за створення ОТГ з центром…

Що буде з фінансами громад, де 23 грудня не відбулись вибори

Міністерство фінансів України пропонує зняти трансферти з об’єднаних територіальних громад, які пройшли процедуру об’єднання, але в яких через введення воєнного стану не відбулись вибори 23 грудня 2018 року. На Чернігівщині таких п’ять! «Напрацьовано проект змін до Закону України «Про Державний…

Чернігівщина – перша у рейтингу регіонів щодо формування спроможних громад

З третього на перше місце – такий стрибок у загальному рейтингу областей щодо формування об’єднаних територіальних громад зробила Чернігівська область, випередивши Житомирську та Хмельницьку області. Ці регіони ще минулого місяця посідали у рейтингу відповідно І та ІІ місця. Такі висновки можна…

Сільська громада хоче створити ОТГ з Ніжином

Кунашівська сільська громада хоче приєднатись до міста обласного значення – Ніжина. 17 жовтня згоду на добровільне приєднання Кунашівської сільської територіальної громади (сіл Кунашівка, Паливода, Наумівське) до Ніжинської міської територіальної громади надали депутати. Також до теми:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: