Новини

Як Деснянська громада модернізує освіту та дозвілля дітей та молоді

За два з половиною роки Деснянській об’єднаній територіальній громаді вдалося досягти значних успіхів в модернізації освітніх закладів та створенні якісних умов для розвитку дітей та молоді.

Як інформує Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD Європою», навесні розпочалися роботи з термодернізації Деснянського навчально-виховного комплексу, у якому знаходяться молодша школа та гімназія. Утеплення проводять екологічно чистими матеріалами. В результаті школа перетворюється на яскравий кольоровий будинок, який радує око, гріє душу та економить кошти. Учням в ній буде тепло, а витрати на обігрів зменшаться. Цікаво, що раніше це приміщення ділили школа та гімназія. Але у 2016 році був створений єдиний Деснянський навчально-виховний комплекс, який тепер включає молодшу школу та гімназію, до якої йдуть учні після п’ятого класу. Всього тут навчається 880 учнів.

Звичайно, що за два з половиною роки після створення громади, школа перетворилася на сучасний навчальний заклад. Капітально відремонтований дах, кабінети та класні кімнати, актова зала, замінені вікна на енергозберігаючі. Не забули про коридори та їдальню. «Все це робиться за кошти громади», – підкреслюють тут.

Школи у селах Тужарі, Косачівці та Моровську не закрили. Привели до ладу: у тужарській замінили котли для обігріву, у косачівській та моровській відремонтували дахи. Придбали автобус для моровської школи – за рахунок інфраструктурної субвенції та коштів громади. У трьох сільських школах вчиться більше ста учнів.

Звичайно, що громада опікується не тільки станом навчальних приміщень та ремонтами. Матеріально-технічна база – наочність, спеціальне обладнання для лабораторних занять, мультимедіа та комп’ютерні класи – все це сучасне і нове. Людмила Бойкова, вчитель хімії, зазначає:

«Ми на кожному уроці проводимо практичні досліди. Хімію вивчаємо згідно навчальної програми та сучасних вимог. Для роботи забезпечені всім необхідним. Головне, щоб учні хотіли вчитися».

Цікаво, що потурбувалися навіть про уроки праці: новенькі швейні машинки, кухонне приладдя – все це допомагає дівчатам вчитися бути справжніми господинями.

«Наші учні постійно перемагають на олімпіадах та конкурсах! Навіть з такої дисципліни, як трудове навчання», – розповідає Надія Гуртовенко, провідний спеціаліст відділу освіти Деснянської селищної ради. І що саме головне, не лише ті, хто вчаться в НВК, а і діти із сільських шкіл. «Знаєте, у нас немає поділу між дітьми. Всі беруть активну участь у житті громади, у святах, конкурсах, іграх», – продовжує вона.

Освіта у Деснянській громаді повністю орієнтована на потреби учнів. Наприклад, було виявили проблему із мовленням у кількох першокласників – відкрили логопедичний кабінет. Цікаво, що звертаються за порадами не лише учні молодших класів, а і старшокласники.

Коли виникла потреба у інклюзивній освіті, то була створена медіатека для молодших школярів. Тут проводяться індивідуальні заняття з особливими дітьми. Як зазначають вчителі, медіатека ніколи не буває пустою. Вона поділена на кілька зон, а тому школярі мають можливість і побути на самоті, відпочити, і дізнатися щось корисне, і просто погратися. У другій половині дня в цьому приміщенні проходять навчання за програмою «Інтелект України».

Організація дозвілля дітей у Деснянській громаді заслуговує особливої уваги. Його тут називають «позашкілля». Означає це слово роботу більше ніж сорока гуртків та студій, які відвідують більше шестисот дітей з усієї громади. А об’єднав їх Центр творчості дітей та юнацтва, створений у вересні 2017 року.

«Нам вдалося зібрати такий колектив педагогів, які можуть навчити дітей бути творчими та креативними. Крім того, особливе місце в нашій роботі займає реалізація концепції національно-патріотичного виховання. Адже більшість наших вихованців – це діти військових. Прагнемо виховувати справжніх патріотів», – розповідає Лідія Мироненко, директор ЦТДЮ Деснянської громади.

Серед гуртків найбільш популярні хореографічні, декоративно-прикладного мистецтва, патріотичного напрямку. Є секції боксу, більярд, теніс, комп’ютерне програмування. Для дошкільнят організували «Школу майбутнього першокласника». Діти на заняттях вивчають не тільки письмо та літери, а і вчать англійську, співають, грають в різні ігри.

Цього року до першого класу у Деснянській громаді йде майже сто першокласників.

Дитячих садочків на території Деснянської громади – чотири – два цивільні, а два у відомстві міністерства оборони. Як зазначає Надія Гуртовенко, дошкільні заклади також доглянуті, відремонтовані. Ті, що під опікою військових, завжди отримують методичну підтримку відділу освіти. Крім того, селищна рада також виділяє кошти на придбання меблів та необхідного обладнання цим закладам.

До речі, на останній сесії селищної ради було прийняте рішення про створення опорного навчального закладу на базі Деснянського НВК.

Фактично освітня галузь у громаді готова до проведення реформи. Є належна матеріально-технічна база, є професійні кадри і, головне, є віра в те, що «зміни потрібно починати з себе».

«Деснянська об’єднана громада – це приклад для інших громад у питанні реалізації повноважень органів місцевого самоврядування у сфері освіти. Не дивлячись на те, що величина доходу на 1 мешканця в бюджеті Деснянської селищної ради є однією з найбільших в Україні, органи місцевого самоврядування займаються оптимізацією освітньої мережі і цей процес спрямований на покращення якості надання освітніх послуг. Це стосується і покращення матеріально-технічної бази і запровадження новітніх методик в навчальному процесі і забезпечення  позашкільної роботи, насиченої та цікавої для розвитку кожної дитини», – зазначає Ніна Подколзіна, радник з питань муніципальних послуг Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування.

Нагадаємо, що Деснянська громада утворилася однією з перший в Чернігівській області, у вересні 2015-го. До складу громади увійшли Деснянська селищна та три сільські ради – Морівська, Косачівська та Коропянська, і загалом дев’ять сіл. В центрі громади – військовий полігон, який з’єднує 169 навчальний центр Сухопутних військ Збройних Сил України і Гончарівську танкову бригаду. Площа велика – 776 кв. км, але не густо заселена. Всього на території громади проживають дев’ять з половиною тисяч жителів. Значна частина території вкрита лісом. Восени до Деснянської громади приєднається ще одна сільська рада – Карпилівська.


Джерело: Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Деснянська,

Деснянська громада: військове майно та профіцитний бюджет

Деснянська територіальна громада об’єдналася однією з перших у Чернігівській області — у вересні 2015 року. Сьогодні має профіцитний бюджет, зберегла всі заклади надання медичної допомоги, дофінансовує і їх, і заклади освіти, поступово ремонтує дороги комунальної власності. Про поточний стан справ…

Досягнення та виклики Деснянської громади в процесі реалізації реформ

22 березня у прес-центрі «Чиста політика» Центр «Доброчин» провів брифінг на тему: «Досягнення та виклики Деснянської громади в процесі реалізації реформ». Чернігівський ресурсний центр з розвитку місцевої демократії працює з 2016 року на базі громадської організації «Центр «Доброчин». Наразі РЦ…

«Слуга Народу» проводить у Києві форум голів ОТГ

Сьогодні у Києві проходить масштабний форум голів ОТГ “Ефективні бюджети”, де зібралось 120 представників зі всієї України. У рамках заходу учасники будуть разом обговорювати та напрацьовувати зміни в роботі з місцевими бюджетами. Відкриваючи захід голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко зазначив, що завдяки…

Про бюджет Деснянської ОТГ на 2021 рік

Деснянський селищний голова Юрій Осташевський розповів про дохідну частину бюджету громади, і від чого вона залежить. «Не одноразово чув питання від населення: «З яких джерел надходять кошти до бюджету, та на що їх витрачають?». В інтернеті періодично з’являються фрагменти інформації,…

Деснянська та Новобілоуська громади розвивають освіту та місцеву демократію

03 лютого у прес-центрі «Чиста політика» Центр «Доброчин» провів брифінг на тему: «Виклики та досягнення громад: освіта та місцева демократія». Розпочала захід керівник Центру «Доброчин» Наталія Дрозд, яка представила досвід організації стосовно супроводу профільної освітньої реформи та реформи місцевого самоврядування,…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: