Новини

У Любечі хочуть знищити музей?

Про це пише на своїй сторінці у facebook к.і.н. доц. Ігор Кондратьєв.

«У 2008 році Обласна рада створила «Історико-археологічний музейний комплекс «Древній Любеч», якому було передано колишнє приміщення школи-інтернату, що знаходилось у напівзруйнованому стані (не було вікон та дверей, була зідрана підлога та ін.). Згодом на баланс були передані Кам’яниця П. Полуботка (в зруйнованому стані) і так звана Ближня печера св. Антонія (яку лише почали розкопувати чернігівські археологи). За цей час:

– за гроші благодійників у приміщення колишнього інтернату були вставлені вікна та двері, збудована автономна газова котельня;

– була досліджена та відремонтована Кам’яниця П. Полуботка, виявлена і реконструйована Ближня печера св. Антонія;

– силами працівників музею було відремонтовано й оформлено 5 залів, де представлені археологічні знахідки, етнографія регіону, картини подаровані музею художниками та ін.;

– «Древній Любеч» разом із Чернігівським національним педагогічним університетом і білоруськими колегами виборов грант Європейського Союзу з транскордонного співробітництва. За іронією долі гроші мають піти на створення відкритого музейного залу-фондосховища – тобто туристичної родзинки для відвідувачів;

– на базі «Древнього Любеча» регулярно проводяться наукові конференції;

– до Любеча нарешті потягнулися туристи. У 2017 р. в Любечі пройшли місцеві вибори.

Новий голова поставив питання про передачу музейного приміщення ОТГ «для адміністративних послуг».

Було проведене засідання селищної ради, директора музею С. Заліського на засідання не пустили, як не пустили і на погоджувальну раду. Депутати потайки сказали, що розглядалося питання з клопотанням до Обласної Ради передачі усіх (!) приміщень музею місцевій владі (в усякому разі так це звучало з голосу). А це Кам‘яниця Полуботка XVII ст. та печери Антонія Печерського також.

7 грудня це питання може бути розглянуто Обласною радою.

До чого це призведе?

  1. Музейний комплекс без приміщення існувати не може, усі інші будівлі в Любечі для музейних потреб не підходять.
  2. Розвиток Батурина свого часу починався саме з маленького музею, а зараз Національний заповідник «Гетьманська столиця» – фактично містоутворююче підприємство, яке дає роботу не одній сотні працівників, за рік його відвідують десятки тисячі туристів.
  3. Під загрозою реалізація транскордонного проекту, який фінансується Європейським Союзом.
  4. Фактично закривається вектор розвитку міста, адже окрім туризму жодних інших варіантів розвитку міста просто не існує. Шкода, якщо це буде саме так».

«У понеділок 4 грудня о 14-00 у приміщенні культурно-мистецького центру «Інтермеццо» (Чернігів, вул.Шевченка, 9, fb) відбудеться прес-конференція «Врятуємо любецький музей».

Запрошуємо усіх зацікавлених представників мас-медіа взяти участь. Будуть присутні директор Історико-археологічного комплексу «Древній Любеч» С.Заліський, відомі чернігівські історики та археологи, представники міжнародних пам’яткоохоронних організацій.»


Джерело: ОТГ.cn.ua

Останні новини за категоріям(и): Анонси, Влада, Любецька,

Стартувало голосування у конкурс «Наша громада»: встигніть до 31 травня

Як ми вже повідомляли, 29 березня телеканали ICTV та СТБ спільно з Українським кризовим медіа-центром у рамках програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) запустили конкурс місцевих проєктів «Наша громада». Головна його мета – підтримати активні та дієві…

У Любецькій ОТГ відкрили меморіал пам’яті землякам-ліквідаторам аварії на ЧАЕС

26 квітня відбувся мітинг-реквієм та урочисте відкриття меморіалу пам’яті ліквідаторам Чорнобильської катастрофи в селищі Любеч. Участь в урочистостях та покладання квітів до пам’ятника взяли селищний голова Валерій Костильов, депутат Чернігівської обласної ради Леонід Петров, голова міської асоціації афганців та Чорнобиля…

Як живуть села Любецької громади

Минулого тижня відбулась робоча зустріч голови Любецької ОТГ Валерія Костильова з жителями села Вертеча. На заході були присутні: заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Юрій Петренко, керуюча справами виконавчого комітету Світлана Тризна, староста Тарасо- Шевченківського округу Олена Симонова,…

Програма DOBRE оголосила громади-переможці Чернігівщини

Програма DOBRE підписала меморандум про співпрацю з Чернігівською ОДА та оголосила громади-переможці 29 січня 2021 року Програма USAID DOBRE підписала меморандум про співпрацю із Чернігівською обласною державною адміністрацією та оголосила 10 громад із Чернігівської області, які були відібрані для участі…

У десяти громадах Чернігівщини буде DOBRE

Ще 25 територіальних громад із Запорізької, Чернігівської та Чернівецької областей стали партнерами Програми USAID DOBRE – список переможців відбору оголосили в Українському кризовому медіа-центрі 22 грудня. Програма USAID DOBRE працює в Україні із 2016 році. Донедавна програма мала 75 громад-партнерів…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: