Новини

Апарат або інфраструктура?

Наскочила коса на камінь. Так можна охарактеризувати ситуацію, що склалася в Олишівській ОТГ. Через протистояння депутатів-прихильників селищного голови Сергія Мальця та його противників досі не можуть вибрати секретаря селищної ради.

29 жовтня в Олишівській ОТГ відбулися перші вибори голови й депутатів. Їхні результати стали відомі практично одразу (результати: голови/депутати), але офіційно їх оголосили 21 листопада на першому засіданні нової ради. Як і годиться, на так званій установчій сесії обранці присягнули громаді й отримали посвідчення, вибрали склад виконкому та постійних комісій, але так і не змогли домовитися про кандидатуру секретаря селищної ради. Депутат Тетяна Шеремет, яку пропонував голова, взяла самовідвід, бо не схотіла лишати роботу бібліотекаря. Інших кандидатур голова не пропонував, а на пропозиції депутатів не погоджувався.

Позачергова сесія, що відбулася 24 листопада, тобто через три дні, також не внесла ясності з цього питання. Ще зранку у кабінеті голови почали збиратися депутати та прихильники обох сторін, бо всі чекали жарких баталій. Але питання про вибори секретаря селищної ради не було внесено до порядку денного, бо ніхто не визначився з кандидатурою.

Передусім голова ОТГ Сергій Малець запропонував вирішити організаційні питання, зокрема про затвердження регламентів селищної ради та виконавчого комітету, про затвердження положень про постійні комісії селищної ради та старосту. А найголовніші, заради чого й збиралася почергова сесія, – про внесення змін до структури апарату виконавчого комітету Олишівської селищної ради та про затвердження секретаря виконавчого комітету Олишівської селищної ради, – були залишені наостанок.

Часу на ознайомлення з матеріалами депутати не мали, так що всі питання вирішувалися з голосу. Влаштували голосне читання, а депутати й присутні активісти реагували лише на окремі моменти, на кшталт того, що на сесіях Олишівської селищної ради можуть бути присутні представники преси, які мали б акредитуватися на початку роботи нового складу селищної ради. На це депутат Віра Тищенко зауважила, що коли, наприклад, столичні журналісти приїдуть із якогось гучного питання, то що їх взагалі не пустять до сесійної зали. І запропонувала скасувати це положення, депутатський корпус її підтримав.

Усі організаційні питання депутати підтримували одноголосно. До речі, вирішили зекономити на виборах старости, бо їх треба фінансувати із власного бюджету, тож Олена Ткаченко, яка до того була головою Смолянської сільської ради, стане відтепер виконувачем обов’язків старости.

Відбувши понад три години, частина активістів розійшлася по домівках. А дарма, бо найцікавіше було попереду. Селищний голова запропонував розширити апарат виконавчого комітету ще на одну посаду: керуючого справами-секретаря виконавчого комітету.

– Навіщо, у нас і так роздуті штати апарату – 15 одиниць, у тому числі два діловоди й чотири бухгалтери,– здивувалася депутат Віра Тищенко і додала, що так можна «з’їсти» увесь бюджет. – Треба думати про розбудову інфраструктури: школу, медицину, соціальний центр.

Повністю з нею була згодна й Олександра Кот, яка наголосила, що керуючий справами-секретар виконавчого комітету – посада надумана, бо повністю дублює посадові обов’язки секретаря селищної ради. Але Сергій Малець зазначив, що секретар селищної ради не може одночасно бути секретарем виконкому, а на цій посаді він бачить тільки Людмилу Пекур, екс-секретаря селищної ради, яку він знає як гарного спеціаліста.

Частина депутатів підтримала голову. У результаті восьми голосами проти сімох рішення про введення посади керуючого справами-секретаря виконкому було підтримано, а Людмила Пекур прийнята на посаду тимчасово, до 1 січня 2018 року.

Селищний голова повідомив, що за його попередніми розрахунками очікується збільшення бюджету десь утричі. Якщо до об’єднання річний бюджет в Олишівці становив до 2 млн грн, у Смолянці – 1,2 млн грн, то зараз надходжень до бюджету ОТГ очікується майже 10-11 млн грн. Олишівська об’єднана територіальна громада, де проживає майже три тисячі осіб, заможна, бо «сидить» на газовій трубі, тут розташовано лінійно-виробниче управління магістральних газопроводів, на якому працює понад 500 жителів, і усі податки із зарплат ідуть у селищну раду. Окрім того, тут працює низка аграрних підприємств та ‘фермерських господарств, які теж поповнятимуть бюджет ОТГ.

Бюджет на наступний рік, за словами Сергія Мальця, хочуть розподілити наступним чином: на освіту планують виділити 1,5 млн грн, на медицину – 2,044 млн грн, на утримання Будинку культури – 119 тис. грн, бібліотеки – 151 тис. грн, територіального центру надання соціальних послуг – 291 тис. грн. Залишиться ще майже 6-7 млн грн. Сподіваємось, що вони підуть на розвиток інфраструктури громади, бо зараз вона у занедбаному стані й потребує серйозних коштів. Так, у Смолянці є ФАП, а спеціаліста немає, місцева фельдшерка – людина глибоко пенсійного віку й уже хоче звільнятися з роботи, а молодь їхати туди теж не поспішає, бо умови ніякі. Щоб зацікавити молоду людину, треба якісь стимули. Але поки про «місцеві стимули» для медиків у ОТГ не міркували.


Джерело: «Наш край» №96-97 від 30.11.2017

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Олишівська, Перші вибори 29 жовтня 2015 року, Ради,

Програма. Плани. Обговорення. Лариса Ковальчук – кандидатка на посаду Михайло-Коцюбинського селищного голови.

– Ларисо Володимирівно, перед тим, як обговорювати програму, якою Ви будете керуватися у щоденній роботі на посаді голови Михайло-Коцюбинської ОТГ, хочеться донести до читачів інформацію про Ваші політичні вподобання, бачення, як повинне виглядати економічне, соціальне і громадське життя об’єднаної громади…

Прилуцька міськрада призупинила особистий пройм громадян

Минулий тиждень став переломним у житті прилучан, адже розповсюдження коронавірусної інфекції почало набирати чималих обертів. За цей період ковідпозитивних із 26 стало близько 70. В інфекційному відділенні Прилуцької центральної міської лікарні перебуває вже 14 пацієнтів із підтвердженим діагнозом і ще…

Перші вибори депутатів районних рад новоутворених районів можуть не відбутися

Асоціація міст України звернулася до Центральної виборчої комісії щодо можливості призначення перших місцевих виборів депутатів районних рад районів, утворених Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів». АМУ вважає, що положення абзацу другого частини сьомої статті 194 чинного Виборчого кодексу України не дозволяють Центральній…

«Ради Менщини» припиняють свою діяльність

На загальних зборах асоціації органів місцевого самоврядування Менського району «Ради Менщини» ухвалили рішення про початку процедури ліквідації асоціації. У зв’язку з ліквідацією Менського району в рамках проведення адміністративно-територіальної реформи. Уповноважені представники місцевих рад району обрали ліквідаційну комісію, наділили її відповідними…

За що штрафують жителів Корюківської громади

На засіданні адмінкомісії, що діє при виконкомі Корюківської міської ради, 31 липня розглянули 4 справи про вчинення громадянами правопорушень. Двох жителів притягнули до відповідальності за порушення правил тримання собак (один отримав попередження, на іншого накладено штраф у розмірі 51 грн)….

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: