Новини

Немає грошей на утримання: у Семенівській ОТГ планують закрити школу

У Семенівці планують закрити школу № 5. Вона одна із чотирьох шкіл, які працюють у місті. Таке рішення винесли на розгляд депутатів на найближчій сесії 17 червня.

Три десятки батьків учнів 5 школи зібрались біля будівлі закладу, що на околиці Семенівки.

Зі слів матері одного із учнів Юлії Максименко, якщо школу закриють, діти навчатимуться за три – чотири кілометри від дому.

Школа в цій будівлі працює з 1996 року. Тут навчаються діти з першого по дев’ятий клас – це єдиний навчальний заклад на південній околиці міста. Директорка пояснює – останнім часом кількість учнів постійно зменшується.

Ольга Деденко, директорка школи, каже, що демографія на території за якою закріплена школа – складна. З 9 класів залишилось 6. Нема 7, 8 і 9-го класу. Всього на сьогоднішній день навчається 55 учнів. Уже стало проблемою набрати перший клас.

Як пояснила Ольга Деденко, головна причина закриття школи – у громади не вистачає грошей на виплату зарплати технічним працівникам.

В школі працює 24 людини. Педагоги і техперсонал. П’ятеро з них – пенсіонери.

«В колективі настрої дуже погані, бо якщо нас звільняють, то далі нам нема куди йти, роботи в нас немає, всі місця кругом зайняті», – каже Олена Толочна, вчителька інформатики.

Рішення про закриття школи залежить від голосування депутатів на сесії, каже спеціаліст відділу освіти міськради Олена Денисенко. Проте план-графік руху шкільних автобусів, що забиратимуть дітей до шкіл в центр вже розробили.

Школа наповнена учнями на третину від проєктної потужності. На одного вчителя припадає чотири учні і вартість утримання кожного 50 тисяч гривень. Це вдвічі дорожче ніж в інших школах міста. Громада ж на утримання школи за останній рік витратила 900 тисяч гривень. В перспективі, пояснює Олена Денисенко, витрати на утримання одного учня лише зростатимуть.

Школу закривають, ще й через припинення виплат державних дотацій на енергоносії та зарплатню техперсоналу шкіл. Як розповів голова громади Сергій Деденко, останні п’ять місяців ці витрати лягли на громаду.

За словами Сергія Деденка, Семенівського міського голови, зараз взагалі проблема в освіті. Не вистачає для обслуговуючого персоналу 8 мільйонів гривень до кінця року.

Чи буде голосувати за ліквідацію школи 17 червня, міський голова відповів так:

«Я проти закриття школи, там моя мати працює директором. Як людина проти, а як міський голова не бачу іншого варіанту. Ми повинні працевлаштувати всіх педагогів, які не є пенсіонерами, якщо цього не буде, то, можливо, цього рішення не буде».

Джерело: Суспільне.Чернігів

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Семенівська,

У Семенівській ОТГ пропонують встановити пам’ятник чоботам

Відповідний допис зроблений у ФБ-спільноті Welcome to Semenivka. В ньому йдеться проте, що Семенівка споконвіку славилася своїми шевцями, які виготовляли гарні чоботи. Про розвиток взуттєвого виробництва в нашому містечку з кінця XVIII століття до наших днів, зокрема і про першу…

Матеріальна підтримка громадян у Семенівській ОТГ

У Семенівській міський раді діє Програма надання одноразової грошової допомоги громадянам, які зареєстровані та проживають на території Семенівської міської ради, на 2021 – 2023 роки. Програму прийняли на 2-й сесії 8 скликання від 24 грудня 2020 року №42. Метою Програми…

Немає грошей на утримання: у Семенівській ОТГ планують закрити школу

У Семенівці планують закрити школу № 5. Вона одна із чотирьох шкіл, які працюють у місті. Таке рішення винесли на розгляд депутатів на найближчій сесії 17 червня. Три десятки батьків учнів 5 школи зібрались біля будівлі закладу, що на околиці…

У Семенівській ОТГ ремонтують дорогу. ВІДЕО

Вперше за часи незалежності під селом Тополівка на Семенівщині ремонтують п’ять кілометрів дороги місцевого значення Корюківка – Наумівка – Перелюб – Погорільці – Семенівка. Ремонт – капітальний поточний. Виконує Менське підприємство «ШРБУ-82» на замовлення управління капітального будівництва області. Загалом на Чернігівщині…

У Семенівській громаді конфлікт : підприємець проклав труби в річку, звідкіля має намір брати воду для поливу

Поблизу Семенівки підприємець до свого поля, на якому вирощує картоплю для чіпсів, проклав труби в річку Ревна, звідкіля має намір брати воду для поливу. Місцевий люд обурився такій затії і готовий до радикальних дій. Неподалік міста Семенівка Чернігівської області зберігся…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: