Новини

Що робити з Чернігівською районною лікарнею?

Чернігівська районна лікарня, що називається, попала «під роздачу» у процесі децентралізації.

Вона мала б перейти у відання територіальної громади, тобто міської влади Чернігова, але та не хоче приймати обтяжливий медичний заклад. Як заявив міський голова Чернігова Владислав Атрошенко, у місті достатньо розвинених медичних закладів. А ось селяни навколишніх сіл хочуть лікуватися у своїй, звичній районній лікарні. Яка до того ж має непогане медичне обладнання, професійний колектив і добру репутацію.

Тема захисту районної лікарні є постійною на різноманітних зборах, у районній газеті, а щойно винесена і в стіни обласної адміністрації — там відбулася нарада за участю заступників голів обласних відповідно ради та адміністрації Дмитра Блауша і Жанни Шерстюк, голови Чернігівської районної ради Миколи Силенка та заступника чернігівського міського голови Олександра Атрощенка. Були і голови територіальних громад великого тепер Чернігівського району.

Озвучуючи свою позицію, заступник голови обласної ради Дмитро Блауш сказав, що для людей важливо, щоб районна лікарня й надалі працювала. Посадовець виступив за збереження Чернігівської центральної районної лікарні у нинішньому форматі задля того, щоб дати можливість мешканцям найбільшого району області отримувати якісні медичні послуги за місцем проживання.

Генеральний директор лікарні Дмитро Руденко заявив: «Лікарня має всі необхідні ліцензії та сертифікати, які підтверджують наші можливості щодо належного обслуговування населення». Закладом укладено з Національною службою здоров’я України договір про медичне обслуговування за програмою медичних гарантій за пакетами амбулаторної допомоги і стаціонарної допомоги, хірургічних операцій, допомоги при пологах тощо.

У результаті обговорення учасники наради дійшли згоди залишити без змін провадження діяльності комунального неприбуткового підприємства «Чернігівська ЦРЛ» у підпорядкуванні Чернігівській районній раді.

Щоправда, люди обізнані дивуються — до чого тут, мовляв, обласна адміністрація? Так, депутат Чернігівської районної ради і екс-голова цієї ради у нереформованому ще районі Олександр Ларченко вважає, що це просто піар: «Рішення загалом правильне. Але які були повноваження вирішувати це питання на рівні ОДА, якщо райлікарня є спільним майном сіл та селищ Чернігівського району, засновником є Чернігівська райрада, а органом управління визначено райрадою Чернігівську РДА?».

А ось багатолітній керівник управління економіки районної ради Василь Клюка вважає, що обласна адміністрація просто згодилася виступити «дахом» в плані збереження лікарні: «Після прийняття закону № 3614, який розподілив доходи і видатки між бюджетами територіальних громад і районів, ресурси перейшли у громади. Тож громади стали основними суб’єктами, які надаватимуть послуги, зокрема у сфері охорони здоров’я. А районний рівень виключено із системи прямих міжбюджетних відносин і не отримуватиме базову дотацію — бюджетів на фінансування медицини там немає. Усі районні лікарні, які діяли на районному рівні, згідно із вказаним законом повинні (?) перейти в громади до 1 липня 2021 року. У разі з ЦРЛ — це повинна бути громада міста Чернігова, керівництво якої свого часу висловилось про недоцільність подальшого існування райлікарні. Такий дедлайн викликав значне невдоволення і протести передусім у громадах Чернігівського району. Тому ОДА виступила посередником між зацікавленими сторонами. Попередньо домовлено, що основне фінансування ЦРЛ надходитиме від Національної служби, а оплата енергоносіїв і ремонти — через консолідовані внески громад Чернігівського району. За умови згоди на це зацікавлених сторін можливість зберегти ЦРЛ буде реальною».

Нині ситуація незрозуміла. Адже рішення Національної служби здоров’я поки що передбачити складно, якщо вона дотримуватиметься букви згаданого закону. А хворі з сіл традиційно надіються на свою лікарню.

Джерело: Василь ЧЕПУРНИЙ, “Голос України”

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Чернігівська,

Чернігів досі без пасажирських перевезень: в чому проблема

В Чернігові досі не працює громадський транспорт. Багато чернігівців поки вимушені ходити пішки, їздити на велосипедах та ловити попутні машини. Дехто бачить користь для здоров’я від піших та велосипедних подорожей. А от найтяжче людям похилого віку – великі відстані до…

Мала приватизація: депутати Чернігівської міської ради від «Слуги Народу» пропонують віддати частину коштів громадам

У Верховній Раді України розглядають законопроекти щодо малої приватизації, які усувають штучні бюрократичні перешкоди і спрощують процедуру підготовки до приватизації об’єктів як державної, так і комунальної власності. Із вимогою якнайшвидше ухвалити цей пакет документів, передбачивши перерахування частину коштів від продажу…

Як «Велика реставрація» збереже унікальні пам’ятки на Чернігівщині

Культурна спадщина Чернігівщини просто вражає – навіть жителі області щоразу відкривають для себе нові місця для подорожей: Батурин, Любеч, Новгород-Сіверський, Ніжин та, звісно, Чернігів. Зберегти унікальні архітектурні пам’ятки й зробити їх ще привабливішими для туристів – такою є мета президентської…

На що витрачає кошти влада Чернігова

Центр спільних дій продовжує аналізувати бюджети обласних центрів. Ми вже розповідали, як витрачають гроші на Заході, в Центрі, на Півдні та Сході України. Цього разу розглянемо місцеві фінанси облцентрів Півночі України, серед них –  Чернігівської міської громади. Інформацію взято з Державного веб-порталу Мінфіну та офіційних сайтів органів місцевого…

Бюджет участі у Чернігові: подано 92 проєкти

31 травня в Чернігові завершився прийом проєктів «Бюджету участі» цього року. У підсумку, на вебплатформі “Громадський проект” зареєстровано 92 проєкти на суму в майже 75,5 мільйонів гривень. Зокрема, подано 43 малих проєкти на суму 11 мільйонів та 49 великих на…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: