Новини

Голови ОТГ про перенос міністерств з Києва

29 березня на засіданні координаційної ради Кабміну обговорили ініційоване президентом Володимиром Зеленським перенесення міністерств з Києва у регіони (в обласні центри та центри тергромад). По-розумному посадовці називають цей процес, розрахований на два роки реалізації, «деконцентрацією органів виконавчої влади». Мовляв, це дасть можливість рівномірному розвиткові регіонів, зменшення навантаження на столицю, робочі місця і т. д.

А чого? Ми не проти. Область наша ду-у-уже, м’яко кажучи, економічно відстала, інвестиційно (це щоб заможні будували підприємства, давали робочі місця) не приваблива. От міністерства нас і врятують.

Батурин

Батурин — гетьманська столиця. Звучить же гарно, то може і сучасного гетьмана зі старшинами (Кабміном) туди?

— Президента і уряд або лишайте в Києві, або забирайте до себе на Чернігів. Тут і так грошей не вистачає, а якщо вони заїдуть, то взагалі все у нас позабирають, — віджартовується на пропозицію Леонід Душа, голова Батуринської громади. — Я радо погоджусь на пропозицію перенести до гетьманської столиці Національний банк. То ж придуркам у Києві робить нічого, от вони і придумують. Колись, років два назад, дзвонять мені із Чернігова і в приказному порядку: «Перерахуйте гнізда лелек!» Кажу їм: «Ви знаєте, у нас гнізд багато, але в них чогось верблюди розводяться, а от лелек нема». У відповідь: «Я з вами серйозно говорю». «Ну, тоді пішли ви…», — і поклав слухавку. Це дурдоми позакривали, треба ж десь робить.

— А Міністерство культури чи туризму хоч приймете?

— Та це ж дурня, — аж сердиться Леонід Леонідович. — За пропозицію дякую, але мушу відмовитись. Так і пишіть: міський голова Батурина сказав: «Пішли всі на хрін!».

Міністерства сільського господарства і оборони — у Мену

Ну, не хоче Батурин. То, може, Мена яке міністерство прихистить? Тим більше, що колишній райцентр — це запасний обласний командний пункт (у разі військових дій усе обласне начальство за часів Союзу мало перебиратись до Мени).

— У нас добре, по всіх напрямках, розвинене сільське господарство, — задумався Геннадій Примаков, менський голова. — Є навіть невелика переробка (ТОВ «Мена-Авангард» має маслобойню). Є грандіозні плани стосовно потужного інвестора, який збирається ставити свинокомплекс. Зараз є невеликий, але й там виробляють напівфабрикати (котлети, пельмені). То логічно, щоб у Мені розмістилось Міністерство сільського господарства.

Може, й так! Минулий рік показав, що північ України, у тому числі і Чернігівщина, — аграрний край. Особливо, коли на півдні неврожай через посуху.

— Оскільки ми запасний командний пункт, у резерві маємо батальйон тероборони, то хай Міністерство оборони ще до нас, — мріє Геннадій Анатолійович.

Дійсно, не треба забувати, що Чернігівщина — прикордонна область. От як попруть стягнуті нині до кордонів з Україною російські танки, то що робити?

А які ще?

Що про нас з вами думають у польовій центральній Україні? Що ми, сіверяни, живемо в лісі. Якщо ми лісові люди (738,8 тисячі гектарів області, за даними управління лісового та мисливського господарства, вкрито лісами), то і подати сюди Державну агенцію лісових ресурсів! Тим більше, що очолює його НАШ Юрій Болоховець. Юрій Віталійович родом з Івангорода на Ічнянщині. Працював у місцевому лісгоспі, потім були Прилуки, Ніжин. То хай повертається додому! Державне агентство можна розмістити як в Ічні, так і в Прилуках або в Ніжині.

А ще б нам не завадило Державне агентство водних ресурсів. По області протікають Дніпро, Десна, Сейм, Снов. Річки є, а розливу нема. І криниці пересихають. Треба терміново вирішувати водну проблему області. Без міністерства не впораємося. А якщо ще і Міністерство туризму затягти!..

Населення Чернігівщини щороку меншає. Офіційно — 33 людини на квадратний кілометр. А, наприклад, по Чернівецькій області — 110. От і гуляють у нас площі, села зникають з карт, зате можна бази відпочинку на берегах річок будувати (і водні ресурси тут тобі, і туризм). І народ попре, гроші поллються. От «Шишкінн» у Снов’янці зробили — так одні кияни з товстими гаманцями ідуть. А Новгород-Сіверський — також на березі річки. Як там гарно Десна в’ється. Розмістили б міністерства, то і готель «Слов’янський» швиденько б продали, а то все ніяк. Зону рекреації облаштували б…

Джерело: Вікторія Товстоног, тижневик «Вісник Ч» №16 (1823), 22 квітня 2021 року

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

У Тупичеві готуються запустити швейне виробництво

Тупичівська громада перебувала в окупації і постраждала від загарбників. Попри наближеність до кордону у селі не бояться розвиватися. Ще до війни закупили обладнання для створення швейного виробництва, яке покликане вирішити відразу кілька проблем – з безробіттям та наданням побутових послуг….

Магазин автозапчастей Atl.ua рассказал об ассортименте тормозных колодок

Тормозные колодки — та самая деталь авто, которая отвечает за быстрое и безопасное торможение. От качества выбранных тормозных элементов зависит не только комфорт при остановке авто, но и безопасность водителя и всех пассажиров. Выбрать качественные тормозные колодки можно в интернет-магазине…

Жителька Городнянщини культивує малинове дерево

Людмила Борисовець щиро закохана у садівництво. Вирощує різні диковинки, але от хитромудре сплетіння з ліан довжиною по 3 метри, на якому висіли ще зелені крупні ягоди малини – побачиш далеко не скрізь. Як це все виглядає в реальності – показав…

Отзывы о Фаворит – гарантия надежности и безопасности

Букмекерская контора Фаворит основана в 1999 году. Изначально компания позиционировала себя как организатор, принимающий ставки на спортивные события. Ставки принимались исключительно в кассах. Начиная с 2001 года, компания ведет свою деятельность в сети. Контора имеет сублицензию, которая получена у регулятора…

Людські трагедії та скалічені долі: що накоїли окупанти у селі Деснянка поблизу Чернігова

З села Деснянка добре видно околиці міста Чернігів. На початку березня сюди зайшли російські окупанти і гатили по місту з танків. А ще наробили багато лиха у невеликому, затишному селі. Марія Миколаївна плаче, коли згадує свого старшого сина. Він 24…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: