Новини

У Прилуках депутати не збираються на сесію: вважають вибори секретаря сфальсифікованими, а бюджет непрозорим

Прилуки – єдине місто в Чернігівській області, яке досі не має бюджету на 2021 рік. А ще тут склалась унікальна ситуація – в опозиції до мерії депутатська більшість. Адже міська голова Ольга Попенко вже втретє не може зібрати сесію міської ради.

15 березня, на чергове засідання четвертої сесії Прилуцької міської ради прибуло лише 17 народних обранців – від партій ВО “Батьківщина”, “Європейська солідарність”, “За майбутнє” та депутатка від “Нашого краю” (всього депутатів 34, тож для роботи сесії мінімальний кворум – 18).

Більшість депутатів – а це “Рідний дім”, “Слуга народу”, “Європейська партія України”, “Сила і честь”, “ОПЗЖ” та депутат від “Нашого краю” – не погоджуються голосувати за документ, який містить, на їх думку, корупційні складові. Також депутати ставлять під сумнів голосування за секретаря міської ради Серія Чміля від партії «ЄС» (обраний 28 січня ц.р.). На думку частини депутатів, під час голосування у залі не було кворуму – присутні лише 17 із 37. Тож виходить що голосів за Чміля не вистачало.

Позиція не відвідувати сесії поки суд не прийме рішення щодо правомірності обрання секретаря міської ради – позиція публічна. Її депутати більшості озвучували вже кілька разів.

До речі, епутатів, які вважають, що 28 січня ц.р. обрали секретаря та підтримують мера Попенко, не вистачає, щоб провести сесію. Що може слугувати додатковим доказом того, що це якраз депутатська меншість.

Позиція депутатів більшості та їх колег по партії

Артем Рожко, депутат від «Рідного дому»:

«Бюджет Прилук потрібно приймати. Але не в тому вигляді, як це пропонує міська влада.

Ольга Попенко, розповідаючи про проект бюджету, цинічно спекулює на життєво важливих потребах прилучан: забезпеченні інсуліном, фінансуванні медицини, харчуванні дітей тощо. Насправді ж переважну більшість міських програм потрібно детально переглядати, бо там закопано дуже багато грошей, які потім просто-напросто вкрадуть!

Я – двома руками за достойне фінансування медицини та освіти, за соціальну підтримку жителів міста, але – категорично проти виділення мільйонів гривень на сумнівні структури та програми! Міський бюджет повинен працювати на всіх прилучан, а не на збагачення купки міських управлінців!!!”

Дмитро Пахомов, депутат Чернігівської обласної ради від «Слуги Народу»:

«Проігнорувавши пропозиції депутатів, щодо комплексної реконструкції лікарні, знову намагаються пропхати бюджет з корупційним духом само збагачення. Депутати, які хочуть прозорого використання коштів, які хочуть розвитку міста, а не відкатної системи минулого, знову ігнорують сесію.

На даний момент, діалог відсутній! В сесійній залі без кворуму, Попенко залишилося лише одне: поливати брудом опозицію!

Підготуйте-нормальний проЄкт бюджету, зробіть його прозорим і «безвідкатним», після обов’язково буде проголосований!»

Позиція мера міста та депутатів меншості

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Прилуцької міської ради наводить позицію мера Ольги Попенко:

«.. [мер] вкотре наголосила, що бюджет міста Прилуки на 2021 рік спрямований на забезпечення життєдіяльності різних сфер та потреб прилучан. Основна функція міського бюджету — виконання делегованих державою повноважень у сфері освіти, медицини, культури, соціального захисту. Тому депутати міської ради повинні працювати, не зважаючи ні на які чинники».

До історії питання

24 грудня 2020 року секретарем Прилуцької міської ради обрали Артема Рожка («Рідний дім»). А вже 30 грудня мер Ольга Попенко зупинила це рішення депутатів розпорядженням, в якому йшлося: «Артем Рожко брав участь в голосуванні за себе на посаду секретаря, при цьому не повідомивши депутатів заздалегідь про наявність конфлікту інтересів». Сам Рожко подав тоді до суду.

28 січня на позачерговій сесії секретарем обрали Сергія Чміля. Депутати більшості кажуть, що у залі не було кворуму (потрібно 17+1 депутат), тому рада не могла взагалі проводити засідання. Втім Ольга Попенко, незважаючи на те, що 18-ти депутатів не було в залі, продовжила сесію.

Окрім нового секретаря, на сесії обрали склад виконкому, заступників міського голови, проголосували за зарплати міській голові та заступникам. Ці рішення, як прокоментував голова фракції «Слуга Народу» Олександр Прозур, також неправомірні через відсутність необхідної кількості депутатів.н

Тож рішення про обрання Чміля фактично сфальсифіковані, і їх оскаржують у суді.

Джерело: Час Чернігівський

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Прилуцька,

Чаус у Прилуцькому районі – про сховища, економіку та співпрацю із громадами

Готовність до холодів, стан укриттів у закладах освіти й соціального захисту та нагальні питання життєдіяльності громад Прилуцького району у час війни  — фокус уваги під час робочого візиту начальника ОВА В’ячеслава Чауса. В усіх відвіданих закладах — централізоване опалення, окрім…

У ЦНАП Прилуцької громади можна отримати паспортні послуги

Прилучани можуть оформити паспорти громадянина України у формі ID-картки та паспорти громадянина України для виїзду закордон безпосередньо у приміщенні Центру адмінпослуг. На базі Центру встановлено одне автоматизоване робоче місце. Прийом документів громадян здійснюється у порядку «електронної черги» за адресою: м….

Прилуцька міська рада: чи будуть перевибори депутатів та мера?

Як відомо, вже п’ять місяців у Прилуках не можуть провести засідання сесії міської ради. Не можуть дійти згоди депутати опозиції на чолі з Артемом Рожком з одного боку і міським головою Ольгою Попенко та депутатами, що орієнтуються на неї, з…

Стартувало голосування у конкурс «Наша громада»: встигніть до 31 травня

Як ми вже повідомляли, 29 березня телеканали ICTV та СТБ спільно з Українським кризовим медіа-центром у рамках програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) запустили конкурс місцевих проєктів «Наша громада». Головна його мета – підтримати активні та дієві…

У Прилуцькій громаді планують реконструкцію стадіону дитячо-юнацької спортивної школи

У Прилуцькій громаді планують реконструкцію стадіону дитячо-юнацької спортивної школи Прилуцька міська рада розробила проєкт модернізації позашкільного навчального закладу дитячо-юнацької спортивної школи вартістю 25 млн грн. Проєктом передбачено: будівництво футбольного поля зі штучною травою (60х40 м), легкоатлетичного ядра з біговими доріжками…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: