Новини

Про освіту, освітню мережу Озерянської громади та забезпечення якісних освітніх послуг

Такою була тема виїзної консультації Миколи Стасюка, радника з питань муніципальних послуг Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми “U-LEAD з Європою”. Експерт відвідав Озерянську об’єднану територіальну громаду, зустрівся з Сергієм Дмитренко, Озерянським селищним головою, та надав роз’яснення щодо питань оптимізації освітньої мережі.

“Приємно, коли голова усвідомлює необхідність брати відповідальність за освіту дітей, а не залишати до останнього в районі, не дивлячись на те, що для невеликої громади це фінансовий виклик, бо три з чотирьох шкіл громади є малокомплектними. Тут вчиться мало дітей у початкових класах: у селі Мармизівка – 4 учні, селі Кухарка – 12 учнів, селі Брагинці – 5 учнів. При цьому до Озерянської школи ходить 154 учні. Навчальний заклад у чудовому стані: в 2016 році в рамках проекту ООН в ній були проведені енергоощадні заходи. Шкільний автобус кожного ранку возить дітей (5-11 класи) з сусідніх сіл на навчання в цю школу”, – сказав Микола Стасюк.

В ході обговорення питань реформування освітньої мережі радник наголосив на важливості якнайшвидшого прийняття у комунальну власність закладів освіти та їх майна з власності районної ради. Про це було прийнято відповідне рішення на сесії в той же день одноголосно.

Микола Стасюк презентував аналіз спроможності освітньої мережі Озерянської ОТГ з орієнтовним розрахунком освітньої субвенції на 2020 рік. А також ознайомив представників ОТГ з кращими практиками розв’язання питань оптимізації шкільної мережі в рамках реформи освіти та наголосив на важливості підвищення якості освітніх послуг.

Серед проблем, які на думку експерта можуть виникнути у громади в галузі освіти – це згідно з постановою КМУ № 532 від 19 червня 2019 р. – кількість здобувачів освіти опорного закладу освіти (без урахування їх кількості у філіях) повинно становити не менш як 200 осіб. Це ставить під знак питання реорганізацію Озерянської школи в опорну.

“Але я впевнений, що громада, яка зуміла відстояти своє право на існування, зможе створити ефективну освітню мережу”, – підкреслив Микола Стасюк.

Джерело: Центр розвитку місцевого самоврядування

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Озерянська,

Про освіту, освітню мережу Озерянської громади та забезпечення якісних освітніх послуг

Такою була тема виїзної консультації Миколи Стасюка, радника з питань муніципальних послуг Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми “U-LEAD з Європою”. Експерт відвідав Озерянську об’єднану територіальну громаду, зустрівся з Сергієм Дмитренко, Озерянським селищним головою, та надав роз’яснення щодо питань оптимізації освітньої мережі. “Приємно, коли…

У Озерянській ОТГ готуються до першої сесії

У виборах на посаду сільського голови підтримку отримав Сергій Дмитренко, діючий Озерянський сільський голова. До сільської ради були обрані 14 депутатів. З них 12 представляють ПП “Радикальна партія Олега Ляшка” і двоє ВО “Батьківщина”, – повідомляє сайт ЦВК. Як відомо,…

Вибори в ОТГ Чернігівщини: попередні результати

У п’яти з шести об’єднаних територіальних громадах Чернігівщини, де вчора відбулися вибори, перемогли діючі міські та сільські голови. Про це сказала радниця з децентралізації Чернігівського центру розвитку місцевого самоврядування Людмила Чабак в ефірі радіо UA:Чернігів. Наголошуємо, що це попередні результати….

Вибори в ОТГ Чернігівщини: виклики, перспективи та прогнози

Про виклики, перспективи та виборчу статистику мова йшла на прес-конференції «Вибори в ОТГ Чернігівщини: виклики, перспективи та прогнози», яка відбулася 19 червня у Чернігові. Організатор заходу – Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та…

На голову Борзнянської ОТГ претендують 10 кандидатів

Анатолій Койда, Данило Деркач, Євген Косяненко, Сергій Батрак, Михайло Максимцов, Олексій Христич, Андрій Козішкурт, Олександр Бей, Віктор Бондаренко, Микола Галепа — аж десять чоловік подали свою кандидатуру на голову Борзнянської громади. У середу, 5 червня, був останній день прийму документів….

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: