Новини

У Кіптівській амбулаторії запрацював сімейний лікар. Інтерв’ю

У серпні 2018 року в Кіптях було відкрито сучасну лікарську амбулаторію загальної практики сімейної медицини. Як виявилося, знайти кваліфікований медичний персонал не набагато легше ніж реконструювати фельдшерський пункт.

Проте минулого тижня після проходження перекваліфікації розпочав роботу сімейний лікар Костянтин Коломієць, який буде обслуговувати села: Кіпті, Гайове, Олбин, Димерка, Савинка, Борсуків, Самійлівка та Вовчок.

Костянтине Івановичу, що вплинуло на Ваше рішення переїхати з великого міста до села, та ще й покласти на свої плечі таку відповідальність, бо ж територія нашої громади чималенька?

Ну, по-перше мене вразили умови роботи: це сучасний ремонт, підведені всі необхідні комунікації, по-друге наявність службового автомобіля, що значно полегшує роботу лікаря на такій великій території і насамкінець важливим фактором стала наявність службового житла, і це не просто кімната в гуртожитку, а повноцінна квартира, та і розташування самої громади дозволяє в будь-який момент, за потреби, виїхати, як ви кажете до «великого міста».

– Ви вже майже тиждень працюєте, які Ваші враження?

Мене, як і мою дружину, яка працює разом зі мною медсестрою, з перших днів вразила доброзичливість місцевих, їхня активність, я думав, що мені доведеться ходити по домівках, щоб заключати декларації, але вже тиждень до нас просто величезна черга і йдуть не тільки кіптівці але й жителі інших населених пунктів.

– За освітою Ви лікар-педіатр, розкажіть чому вирішили змінити кваліфікацію?

Всі ми дивимося телевізор, читаємо газети, є активними користувачами соціальних мереж, тому медична реформа у всіх на слуху, уявіть який ажіотаж вона спричинила серед медиків. Щоб не залишитися без роботи потрібно перекваліфіковуватися, бо сімейних лікарів катастрофічно не вистачає, або ж їхати закордон, шукати кращої долі. Та це не для мене. Саме тому коли я дізнався, що в Кіптях шукають сімейного лікаря,вирішив – потрібно перекваліфіковуватися.

– Ну, от ви самі кажете, що сімейних лікарів катастрофічно не вистачає, могли б прилаштуватися десь у місті, адже ви народилися і виросли в мегаполісі?

Великі міста манять молодих та амбітних людей, які хочуть всього і одразу, ми з дружиною вже склалися як особистості, хочеться спокою, розміреного життя. Сільська місцевість, така як тут, зі свіжим повітрям, чудовою природою, налаштовує на правильний лад, а медична допомога потрібна скрізь однаковою.

– Щоб держава виділяла фінансування на амбулаторію загальної практики сімейної медицини, в тому числі і на заробітну плату медичного персоналу, потрібно заключити декларації з більше ніж тисячею населення, в самих Кіптях проживає лише п’ятсот, як будете будувати роботу в інших населених пунктах?

Складемо графік виїздів до інших населених пунктів, домовимося зі старостами та фельдшерами, щоб допомогли оповістити населення, а ми в свою чергу прямо на місцях будемо заключати декларації. Людям, наприклад, з Вовчка непотрібно буде їхати до Кіптів, щоб укласти декларацію з лікарем.

Дякую за бесіду, сподіваюся, що від нашої громади у Вас будуть лише приємні враження.

Джерело: сайт Козелецької ОТГ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Kіптівська,

Як створити молодіжний простір у громаді, – досвід Кіптівської ОТГ

У розділ «Шоукейс» тематичного збірника, який презентує успішні проєкти потрапив досвід Кіптівської об’єднаної територіальної громади із створення «Молодіжного простору». Цей проект Кіптівської ОТГ став одним із переможців форуму «Кращі практики молодіжної роботи Чернігівщини 2020», що минулого тижня проходив у Чернігівській…

У Кіптівській ОТГ відкрили оновлений пункт здоров’я

12 березня у селі Прогрес Кіптівської ОТГ відкрили оновлений пункт здоров`я. На цей день місцеві жителі чекали з особливим нетерпінням, адже до створення об’єднаної громади умови надання медичних послуг буди не ідеальні: не було ні води, ні тепла. Капітальний ремонт…

«Малі міста — великі враження»: чотири проєкти з ОТГ Чернігівщини серед переможців конкурсу

В Україні вже вдруге відбувся конкурс культурно-мистецьких проєктів «Малі міста — великі враження». Мета – презентувати туристичний потенціал населених пунктів, в яких проживає до 50 тисяч осіб. Результати реалізованих цьогоріч ініціатив обговорили вчора, 12 грудня, на підсумковій конференції Міністерства культури, молоді…

Кошти для перших ОТГ Чернігівщини: на що були витрачені

10 жовтня представники громадської організації «Громадський центр «ЧАС» презентували результати проекту «Оцінка ефективності використання коштів субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ за 2016-2018рр». Реформа з децентралізації влади по праву вважається однією з самих успішних в Україні. Децентралізація дає значно ширші можливості…

Як децентралізація змінює життя: історія лікаря з окупованих територій та амбулаторії Кіптівської ОТГ

Костянтин Коломієць разом із родиною переїхали до Чернігівської області з тимчасово окупованих територій, коли зрозуміли, що працювати і жити там неможливо. Спочатку гостювали у друзів в селі Козелецького району, а потім перебралися до Чернігова. Костянтин Іванович і його дружина продовжували…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: