Новини

Новобілоуська ОТГ: поки без Довжика, Киїнки та Слободи

24 травня 2018 року голова Чернігівської’ ОДА Валерій Куліч підписав розпорядження про відповідність Конституції та законам України рішень сільрад, що зголосилися об’єднатися в Новобілоуську об’єднану територіальну громаду, — Новобілоуської, Кувечицької, Мохнатинської, Редьківської, Рудківської та Ста-
робілоуської. Звісно, новоспененій громаді потрібно пройти низку законодавчих процедур, та до об’єднання тут уже готуються.

— Минулого року не всі сільради встигли у 30-денний термін, який дається за законом, відповісти на нашу пропозицію об’єднатися. Та ми нікого й не пришвидшували. Людям треба було подумати, розповідає голова Новобілоуської сільради Дмитро Федоров. — Врешті-решт усі сільради, окрім одніє’і – Довжицької, які мали увійти в нашу громаду за перспективним планом, дали свою згоду. Пізніше (28 березня 2018 року. – Авт.) конфігурація змінилася, до нашої громади мали б доєднатися ще й Киїнська і Трисвятослобідська сільради, проте вони вже ініціювали об’єднання із Шестовицькою, тож закликати їх до себе ми не стали.

Хоч Новобілоуська громада й не буде найбагатшою в Чернігівській області, про спроможність тут не сперечаються — її майбутній бюджет досить-таки вагомий.

— Якби ми вже були у складі ОТГ, отримували б близько 15 мільйонів гривень щороку, зараз же нам лишається всього два (через брак населення чимало коштів, зароблених селом, повертаються державі. — Авт.), — говорить Дмитро Олександрович. — Хочеться, щоб ці гроші йшли на наші потреби, проте ми чудово розуміємо, що й витрати в ОТГ зростуть, адже на її баланс передадуть дитячі садки, школи, ФАПи, клуби. До цього ми готові. Ще коли я балотувався на посаду сільського голови Нового Білоуса, казав, що моє основне завдання – бути останнім сільським головою в цьому селі, далі тут мають обирати лише голову громади. Не хочу в сьогоднішніх реаліях бути пасивним.

— А самі на вибори збираєтесь?

— Звісно. 22 червня буде всього рік, як я працюю головою сільради. Думаю, що кандидатів на посаду голови ОТГ буде не менш ніж 10, все-таки це приміська зона. Головне – щоб той, хто прийде на цю посаду, насправді працював на благо громади і робив усе можливе для зміцнення її інфраструктури й покращення умов життя в її селах.


Джерело: Катерина Дроздова, 7 червня 2018 року

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Киїнська, Перспективні об’єднання,

Чи створить Ніжин ОТГ разом із приміськими селами?

10 липня у Ніжинській міській раді обговорювали питання створення об’єднаної територіальної громади з центром у місті обласного значення у Ніжині. Його ініціювали представники Ніжинської міської ради та Офісу реформ при Чернігівському відділенні Асоціації міст України. Читайте також

Новобілоуська ОТГ: поки без Довжика, Киїнки та Слободи

24 травня 2018 року голова Чернігівської’ ОДА Валерій Куліч підписав розпорядження про відповідність Конституції та законам України рішень сільрад, що зголосилися об’єднатися в Новобілоуську об’єднану територіальну громаду, — Новобілоуської, Кувечицької, Мохнатинської, Редьківської, Рудківської та Ста- робілоуської. Звісно, новоспененій громаді потрібно…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: