Новини

Як Деснянська громада модернізує освіту та дозвілля дітей та молоді

За два з половиною роки Деснянській об’єднаній територіальній громаді вдалося досягти значних успіхів в модернізації освітніх закладів та створенні якісних умов для розвитку дітей та молоді.

Як інформує Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD Європою», навесні розпочалися роботи з термодернізації Деснянського навчально-виховного комплексу, у якому знаходяться молодша школа та гімназія. Утеплення проводять екологічно чистими матеріалами. В результаті школа перетворюється на яскравий кольоровий будинок, який радує око, гріє душу та економить кошти. Учням в ній буде тепло, а витрати на обігрів зменшаться. Цікаво, що раніше це приміщення ділили школа та гімназія. Але у 2016 році був створений єдиний Деснянський навчально-виховний комплекс, який тепер включає молодшу школу та гімназію, до якої йдуть учні після п’ятого класу. Всього тут навчається 880 учнів.

Звичайно, що за два з половиною роки після створення громади, школа перетворилася на сучасний навчальний заклад. Капітально відремонтований дах, кабінети та класні кімнати, актова зала, замінені вікна на енергозберігаючі. Не забули про коридори та їдальню. «Все це робиться за кошти громади», – підкреслюють тут.

Школи у селах Тужарі, Косачівці та Моровську не закрили. Привели до ладу: у тужарській замінили котли для обігріву, у косачівській та моровській відремонтували дахи. Придбали автобус для моровської школи – за рахунок інфраструктурної субвенції та коштів громади. У трьох сільських школах вчиться більше ста учнів.

Звичайно, що громада опікується не тільки станом навчальних приміщень та ремонтами. Матеріально-технічна база – наочність, спеціальне обладнання для лабораторних занять, мультимедіа та комп’ютерні класи – все це сучасне і нове. Людмила Бойкова, вчитель хімії, зазначає:

«Ми на кожному уроці проводимо практичні досліди. Хімію вивчаємо згідно навчальної програми та сучасних вимог. Для роботи забезпечені всім необхідним. Головне, щоб учні хотіли вчитися».

Цікаво, що потурбувалися навіть про уроки праці: новенькі швейні машинки, кухонне приладдя – все це допомагає дівчатам вчитися бути справжніми господинями.

«Наші учні постійно перемагають на олімпіадах та конкурсах! Навіть з такої дисципліни, як трудове навчання», – розповідає Надія Гуртовенко, провідний спеціаліст відділу освіти Деснянської селищної ради. І що саме головне, не лише ті, хто вчаться в НВК, а і діти із сільських шкіл. «Знаєте, у нас немає поділу між дітьми. Всі беруть активну участь у житті громади, у святах, конкурсах, іграх», – продовжує вона.

Освіта у Деснянській громаді повністю орієнтована на потреби учнів. Наприклад, було виявили проблему із мовленням у кількох першокласників – відкрили логопедичний кабінет. Цікаво, що звертаються за порадами не лише учні молодших класів, а і старшокласники.

Коли виникла потреба у інклюзивній освіті, то була створена медіатека для молодших школярів. Тут проводяться індивідуальні заняття з особливими дітьми. Як зазначають вчителі, медіатека ніколи не буває пустою. Вона поділена на кілька зон, а тому школярі мають можливість і побути на самоті, відпочити, і дізнатися щось корисне, і просто погратися. У другій половині дня в цьому приміщенні проходять навчання за програмою «Інтелект України».

Організація дозвілля дітей у Деснянській громаді заслуговує особливої уваги. Його тут називають «позашкілля». Означає це слово роботу більше ніж сорока гуртків та студій, які відвідують більше шестисот дітей з усієї громади. А об’єднав їх Центр творчості дітей та юнацтва, створений у вересні 2017 року.

«Нам вдалося зібрати такий колектив педагогів, які можуть навчити дітей бути творчими та креативними. Крім того, особливе місце в нашій роботі займає реалізація концепції національно-патріотичного виховання. Адже більшість наших вихованців – це діти військових. Прагнемо виховувати справжніх патріотів», – розповідає Лідія Мироненко, директор ЦТДЮ Деснянської громади.

Серед гуртків найбільш популярні хореографічні, декоративно-прикладного мистецтва, патріотичного напрямку. Є секції боксу, більярд, теніс, комп’ютерне програмування. Для дошкільнят організували «Школу майбутнього першокласника». Діти на заняттях вивчають не тільки письмо та літери, а і вчать англійську, співають, грають в різні ігри.

Цього року до першого класу у Деснянській громаді йде майже сто першокласників.

Дитячих садочків на території Деснянської громади – чотири – два цивільні, а два у відомстві міністерства оборони. Як зазначає Надія Гуртовенко, дошкільні заклади також доглянуті, відремонтовані. Ті, що під опікою військових, завжди отримують методичну підтримку відділу освіти. Крім того, селищна рада також виділяє кошти на придбання меблів та необхідного обладнання цим закладам.

До речі, на останній сесії селищної ради було прийняте рішення про створення опорного навчального закладу на базі Деснянського НВК.

Фактично освітня галузь у громаді готова до проведення реформи. Є належна матеріально-технічна база, є професійні кадри і, головне, є віра в те, що «зміни потрібно починати з себе».

«Деснянська об’єднана громада – це приклад для інших громад у питанні реалізації повноважень органів місцевого самоврядування у сфері освіти. Не дивлячись на те, що величина доходу на 1 мешканця в бюджеті Деснянської селищної ради є однією з найбільших в Україні, органи місцевого самоврядування займаються оптимізацією освітньої мережі і цей процес спрямований на покращення якості надання освітніх послуг. Це стосується і покращення матеріально-технічної бази і запровадження новітніх методик в навчальному процесі і забезпечення  позашкільної роботи, насиченої та цікавої для розвитку кожної дитини», – зазначає Ніна Подколзіна, радник з питань муніципальних послуг Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування.

Нагадаємо, що Деснянська громада утворилася однією з перший в Чернігівській області, у вересні 2015-го. До складу громади увійшли Деснянська селищна та три сільські ради – Морівська, Косачівська та Коропянська, і загалом дев’ять сіл. В центрі громади – військовий полігон, який з’єднує 169 навчальний центр Сухопутних військ Збройних Сил України і Гончарівську танкову бригаду. Площа велика – 776 кв. км, але не густо заселена. Всього на території громади проживають дев’ять з половиною тисяч жителів. Значна частина території вкрита лісом. Восени до Деснянської громади приєднається ще одна сільська рада – Карпилівська.


Джерело: Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Деснянська, ЧЦРМС,

Польським войтам та бурмістрам показали ОТГ Чернігівщини

«Ми відправилися в далеку подорож, а виявилося, що не залишили меж Європи», – саме висловлювалися представники Асоціації гмін басейну річки Віслока (Польща), які відвідали Чернігівщину 13 – 17 травня 2019 р. за програмою візиту «День Європи – 2019: співпраця польських…

Сосницька ОТГ ухвалила Стратегічний план розвитку громади

Торік у липні Сосницька громада провела першу стратегічну сесію. А у травні 2019 року – на засіданні сесії селищної ради депутати затвердили Стратегічний план розвитку Сосницької об’єднаної територіальної громади до 2027 року. Координував, модерував, допомагав узагальнювати та вдосконалювати документ Володимир…

У двох ОТГ визначались із пріоритетними проектами

Наприкінці квітня Уряд затвердив розподіл інфраструктурної субвенції на розвиток об’єднаних територіальних громад. Згідно цього документа Височанська об’єднана територіальна громада має отримати 2,59 млн на розвиткові проекти, Любецька – 1,97 млн грн. Як використати ці кошти і на які пріоритетні напрями…

Як примножити власні гроші? Кілька підказок для ОТГ

Минулоріч на одного жителя ОТГ Чернігівщини витратили в середньому на тисячу гривень більше, ніж попереднього року. Мова йде про розрахунок власних надходжень до місцевої скарбниці на одного жителя громади. Стрімкий розвиток об’єднаних територіальних громад тішить та надихає. Втім, варто зазначити,…

Які ОТГ можуть з’явитись у Прилуцькому районі

У середу, 24 квітня у Прилуках говорили про децентралізацію та об’єднавчі процеси. Ініціатором обговорення виступив Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону. У заході взяли участь представники районної влади, сільських та селищних рад…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: