Новини

У Новгород-Сіверському таки хочуть створити ОТГ

Сьогодні у місті обласного значення Новгороді-Сіверському обговорювали формат створення об’єднаної територіальної громади.

Для цього у міській раді побували консультанти Офісу реформ при Чернігівському регіональному відділенні Асоціації міст України.

Так, експерт з бюджетних питань Микола Силенко провів оцінку фінансової спроможності 16 ОТГ Чернігівської області за 2017 рік.

Окремо місцевим депутатам та представникам громади роз’яснили тонкощі нещодавно прийнятого закону про приєднання навколишніх громад до міст обласного значення. Як відомо, згідно даного документу, спрощено процедуру приєднання (тобто не оголошуються вибори), ініціатива об’єднання належить безпосередньо самій сільській /селищній громаді, що бажає приєднатися до міста обласного знаячення.

Втім, таке утворення можливе лише у відповідності до перспективного плану. А він передбачає створення ОТГ з центром у Новгород-Сіверському. Відповідно до останнього варіанту, ухваленому на сесії обласної ради 28 березня ц.р., до майбутньої ОТГ можуть увійти м. Новгород-Сіверський, а також Биринська, Горбівська, Дігтярівська, Троїцька, Команська, Кудлаївська, Ларинівська, Лісконогівська, Мамекинська, Печенюгівськ, Попівська, Смяцька, Шептаківська, Грем’яцька, Бучківська, Кам’янсько-Слобідська, Ковпинська, Михальчино-Слобідська, Орлівська, Блистівська, Об’єднанська, Чайкинська, Вороб’ївська, Будо-Вороб’ївська сільські ради.

Як відомо, Новгород-Сіверський район єдиний, де досі фактично не розпочалась реформа децентралізації. Тобто у районі не створено жодної ОТГ.

Вже кілька разів у місті пробували розпочати процес об’єднання та створення однієї ОТГ з центром у Новгороді-Сіверському. Втім ці спроби були безуспішними.

Довідково. Як відомо, у Чернігівській області вже створено 37 об’єднаних громад. Нещодавно підписані розпорядження голови Чернігівської ОДА про надання позитивного експертного висновку щодо іще двох громад – Озерянської та Борзнянської.


Джерело: Офіс реформ при Чернігівському відділенні Асоціації міст України

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Перспективні об’єднання, Ради,

Як громади використовують субвенцію – слідкують чиновники ОДА

Як триває освоєння коштів державної субвенції на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад, проаналізували вчора, 31 липня, під час наради під головуванням виконувачки обов’язків голови Чернігівської ОДА Наталії Романової. Спілкувались у режимі відеозв’язку. Представники об’єднаних територіальних громад прозвітували про стан реалізації…

Вибори в ОТГ відбудуться демократично, але не 23 грудня, ‒ Парубій

Виступаючи на Форумі місцевого самоврядування у середу, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій повідомив, що під час обговорення питання щодо запровадження воєнного стану відбулася дискусія з приводу того, як проводити вибори в тих десяти областях, де діятиме воєнний стан.

Президент пропонує зміни, аби вибори в ОТГ таки відбулися

Провести вибори в об’єднаних територіальних громадах у 10-ти областях, де запроваджений воєнний стан. Необхідну для цього законодавчу ініціативу подав на розгляд до Верховної Ради Президент Порошенко. Документ просить розглянути, як невідкладний. 

Завтра засідатиме облрада. Анонсовано продовження п’ятнадцятої сесії

Сьогодні, 12 листопада, голова обласної ради Ігор Вдовенко підписав розпорядження «Про проведення другого пленарного засідання п’ятнадцятої сесії обласної ради сьомого скликання», яке відбудеться 13 листопада 2018 року об 11 годині в залі засідань обласної ради.

Новгород-Сіверська ОТГ таки буде!

31 серпня у місті Новгород-Сіверський відбулась сесія міської ради, на якій прийнято остаточне рішення про приєднання Горбівської сільської ради до міської.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: