Новини

У Новгород-Сіверському таки хочуть створити ОТГ

Сьогодні у місті обласного значення Новгороді-Сіверському обговорювали формат створення об’єднаної територіальної громади.

Для цього у міській раді побували консультанти Офісу реформ при Чернігівському регіональному відділенні Асоціації міст України.

Так, експерт з бюджетних питань Микола Силенко провів оцінку фінансової спроможності 16 ОТГ Чернігівської області за 2017 рік.

Окремо місцевим депутатам та представникам громади роз’яснили тонкощі нещодавно прийнятого закону про приєднання навколишніх громад до міст обласного значення. Як відомо, згідно даного документу, спрощено процедуру приєднання (тобто не оголошуються вибори), ініціатива об’єднання належить безпосередньо самій сільській /селищній громаді, що бажає приєднатися до міста обласного знаячення.

Втім, таке утворення можливе лише у відповідності до перспективного плану. А він передбачає створення ОТГ з центром у Новгород-Сіверському. Відповідно до останнього варіанту, ухваленому на сесії обласної ради 28 березня ц.р., до майбутньої ОТГ можуть увійти м. Новгород-Сіверський, а також Биринська, Горбівська, Дігтярівська, Троїцька, Команська, Кудлаївська, Ларинівська, Лісконогівська, Мамекинська, Печенюгівськ, Попівська, Смяцька, Шептаківська, Грем’яцька, Бучківська, Кам’янсько-Слобідська, Ковпинська, Михальчино-Слобідська, Орлівська, Блистівська, Об’єднанська, Чайкинська, Вороб’ївська, Будо-Вороб’ївська сільські ради.

Як відомо, Новгород-Сіверський район єдиний, де досі фактично не розпочалась реформа децентралізації. Тобто у районі не створено жодної ОТГ.

Вже кілька разів у місті пробували розпочати процес об’єднання та створення однієї ОТГ з центром у Новгороді-Сіверському. Втім ці спроби були безуспішними.

Довідково. Як відомо, у Чернігівській області вже створено 37 об’єднаних громад. Нещодавно підписані розпорядження голови Чернігівської ОДА про надання позитивного експертного висновку щодо іще двох громад – Озерянської та Борзнянської.


Джерело: Офіс реформ при Чернігівському відділенні Асоціації міст України

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Перспективні об’єднання, Ради,

Новгород-Сіверська ОТГ таки буде!

31 серпня у місті Новгород-Сіверський відбулась сесія міської ради, на якій прийнято остаточне рішення про приєднання Горбівської сільської ради до міської. Також до теми:

Найфутбольніша громада Чернігівщини, або Як організовують дозвілля та відпочинок у Плисківській ОТГ

П’ять населених пунктів (трохи більше ніж 236 квадратних кілометрів) з майже трьома тисячами жителів і аж чотири футбольні команди: «Україна», «Агротрейд», «Петрівка» та «Єдність-2». Мова йде про Плисківську ОТГ, яку днями відвідали журналісти чернігівських медіа, аби побачити, як розвивається спортивне…

Перший обласний центр створює ОТГ

Депутати Житомирської міської ради підтримали рішення про приєднання Вересівської сільської ради до міста. За це рішення депутати місткої ради проголосували одноголосно, таким чином відкривши шлях до створення Житомирської міської ОТГ. Також до теми:

Мінрегіон дасть гроші на 176 проектів, поданих ОТГ Чернігівщини

Всі 37 об’єднаних територіальних громад Чернігівщини одержали погодження Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України щодо проектів, що будуть реалізовуватися за кошти інфраструктурної субвенції. Загальна сума проектів склала 143,3 мільйона гривень. Також до теми:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: