Новини

Гаряча вакансія – потрібні консультанти для тематичних навчальних поїздок

Актуально до 06.10.17. Глобал Комьюнітіз шукає кваліфікованих короткострокових консультантів, які будуть допомагати програмі «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку USAID у розробці та впровадженні Національної програми навчально-ознайомчих поїздок для об’єднаних територіальних громад по Україні.

DOBRE шукає короткострокових консультантів для розробки навчально-ознайомчих поїздок з таких тем:

Місцевий економічний розвиток:

Диверсифікація сільської економіки;

Туризм – традиційний, “зелений”, агротуризм;

Брендінг та маркетинг громад;

Соціальне підприємництво;

Сільськогосподарські кооперативи;

Фермерські ринки;

Територіальне планування та зонування.

Покращення публічних послуг:

Управління освітою;

Організація охорони здоров’я;

Енергоефективність та енергозбереження;

Водопостачання та водовідведення;

Поводження з твердими побутовими відходами;

Муніципальний транспорт та транспортна інфраструктура;

Освітлення;

Молодіжні програми;

Культура;

Спорт;

Сучасні моделі центрів надання адміністративних послуг;

Практики та механізми участі громадськості;

Парки та зелені зони.

Співробітництво та партнерство:

Міжмуніципальне співробітництво;

Державно-приватне партнерство.

Передумови

Глобал Комьюнітіз керує консорціумом, який здійснює програму USAID DOBRE. Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування для поглиблення демократії, поліпшення умов для розвитку громад та сприяння стабільності в 75 громадах в семи (7) областях України: Тернопільській, Івано-Франківській, Дніпропетровській, Миколаївській, Харківській, Кіровоградській та Херсонській областях.

Програма DOBRE розпочинає довгострокову Національну програму навчально-ознайомчих поїздок для партнерських об’єднаних територіальних громад із 7 областей України. Національна програма навчально-ознайомчих поїздок спрямована на поширення та відтворення кращих практик в Україні, налагодження регулярного спілкування між громадами та покращення процесу обміну досвідом. Об’єднані територіальні громади, які беруть участь у програмі, будуть краще підготовлені до реалізації своїх стратегічних планів, а також будуть вивчати та впроваджувати ефективні та інноваційні підходи розвитку громад.

Національна програма навчально-ознайомчих поїздок буде постійно діяти протягом наступних 3 років. Графік поїздок, теми та завдання будуть визначатися на основі попиту, який існує в громадах, та можуть бути розширені за потреби. Національна програма включатиме навчально-ознайомчий тур до відібраних громад та/або місць по Україні, які зможуть продемонструвати найкращі практики та передовий досвід по вказаних темах та напрямах; семінари та обговорення до/після візиту; тренінги та консультативна підтримка впровадження найкращих практик у громадах-учасницях програми DOBRE; цілеспрямований обмін досвідом.

Цілі та завдання:

Для впровадження Національної програми навчально-ознайомчих поїздок в рамках програми DOBRE, Глобал Комьюнітіз укладуть договори з консультантами з наведених вище тем та напрямів для виконання наступних завдань:

Визначення найкращих практик та/або інноваційних підходів на теренах України для досягнення стратегічних цілей та вирішення проблем громад в найбільш ефективний спосіб. Це включатиме аналіз кращих практик та інноваційних технологій в різних громадах та/або місцях України, які варто вивчати, досвід яких варто розповсюджувати та втілювати в інших громадах.

Підготовка програми(м) навчально-ознайомчої поїздки(ок) у відповідності до вищевказаних тем і спеціалізації консультанта. Це включатиме: визначення конкретних напрямів в рамках визначених тем, які необхідно розглянути під час поїздки; розробку програми(м) навчально-ознайомчої поїздки, яка базується на потребах громад; розробку вступного та заключного семінарів в рамках поїздки. Консультанти будуть проводити також додаткові тренінги для учасників навчальної поїздки та допомагати у розробці плану дій за результатами навчального поїздки. Консультант(и) буде(уть) супроводжувати кожну групу учасників у кожній навчальній поїздці. Група учасників однієї навчальної поїздки буде включати до 20 осіб. В залежності від програми навчально-ознайомча поїздка триватиме від 2 до 5 днів.

Забезпечити консультування учасників навчально-ознайомчих поїздок з питань впровадження найкращих практик та інноваційних методологій у громадах-учасницях програми DOBRE. Це включатиме телефонні та/або онлайн-консультації щодо реалізації запланованих кроків протягом 3 місяців після навчальної поїздки. Крім того, це може включати візити в громади для надання консультацій на місцях за потреби.

Проводити додаткові семінари для всіх учасників навчальних поїздок разом для обговорення проблем впровадження та висновків для вдосконалення наступних дій. Це включатиме розробку програми для семінару(ів) з переглядом прогресу громад та подальших кроків у впровадженні запланованих дій.

Діяльність:

Залежно від теми та існуючих в громадах потреб, діяльність консультанта може включати серед іншого:

Проведення дослідження щодо кращих практик, що застосовуються в Україні в тій сфері, яку буде реалізовувати консультант в рамках Національної програми навчально-ознайомчих поїздок.

Попередні візити до громад та/або місць, де впроваджені найкращі практики та інноваційні методи, щоб завершити оцінку, зробити остаточний відбір місць та об’єктів.

Консультація з учасниками навчального туру, щоб визначити конкретні сфери та напрями, що представляють інтерес у вибраній темі навчальної поїздки, для досягнення поставлених цілей.

Розробка програми навчально-ознайомчої поїздки, навчальних матеріалів та графіків.

Супроводження кожної групи учасників під час навчально-ознайомчої поїздки.

Проведення вступного семінару в рамках навчальної поїздки по темі поїздки, який буде проведено на початку навчально-ознайомчої поїздки.

Сприяти навчанню під час навчально-ознайомчої поїздки шляхом надання належного пояснення та аналізу найкращих прикладів, що підлягають ознайомленню.

Проведення 2-3-годинної сесії для обговорення результатів навчальної поїздки та розробки подальших планів впровадження набутого досвіду та прикладів.

Телефонна та онлайн консультація та менторство для учасників навчального туру щодо плану реалізації запланованих кроків протягом 3 місяців після навчальної поїздки.

Візит до громад для надання консультацій на місці протягом 6 місяців після навчальної поїздки.

Розробка та проведення семінару з обговорення проблем, набутого досвіду та подальших планів для всіх учасників навчально-ознайомчих поїздок по вказаній тематиці.

Обсяг робіт:

Детальний робочий план буде розроблений разом з консультантом в рамках контракту. Приблизний термін для визначення найкращих практик та розробки програми навчально-ознайомчих поїздок по одній темі становить 35 днів. І також включатиме і організацію навчально-ознайомчих поїздок для 1-3 груп.

Точна кількість і розклад навчальних турів будуть визначені на основі виявлених потреб і необхідності. Максимальна кількість навчальних поїздок для одного експерта протягом трьох років не повинна перевищувати 18. Максимальна кількість днів для цього контракту для одного експерта протягом трирічного періоду не буде перевищувати 536 днів, але буде змінюватись залежно від кількості навчальних поїздок та кількості громад-учасниць, які захочуть отримувати підтримку консультантів.

Процес відбору:

Компанія Глобал Комьюнітіз відбиратиме консультантів на основі наступних критеріїв:

Відповідний теоретичний та практичний досвід по одній з вищезгаданих тем;

Досвід впровадження проектів у громадах та/або містах в Україні по вищезгаданих темах;

Досвід проведення навчання по вищезгаданих темах;

Досвід надання допомоги органам місцевого самоврядування в об’єднаних територіальних громадах.

Зверніть увагу, що фінальний вибір тем та консультантів буде заснований на конкретних потребах громад. DOBRE може надалі розширювати перелік тем або обмежувати їх лише тими, які програма визначає як найважливіші для ії реалізації.

Для заявки надішліть наступні документи:

Ваше резюме та супровідний лист із 1) описом вашого досвіду та 2) сферою вашого експертизи (до 3 тем з переліку вищезазначених тем), яку ви пропонуєте реалізувати в рамках Національної програми навчально-ознайомчих поїздок на адресу UkraineHR@globalcommunities.org.

Концепцію запропонованого навчального туру (до трьох сторінок), яка буде включати: 1) обґрунтування необхідності проведення вивчення вказаної теми та напряму саме через навчально-ознайомчі поїздки для вирішення проблем, з якими стикаються новостворені громади; 2) демонстрацію знань існуючих інновацій та найкращих практик в Україні; 3) запропонований перелік заходів щодо впровадження Національної програми навчально-ознайомчих поїздок у сфері вашої професійної діяльності.

Принаймні три посилання для надання рекомендацій

Вкажіть в темі “Короткостроковий консультант Національної програми навчально-ознайомчих поїздок_Сфера вашої експертизи” під час подання пакету документів. Заявки приймаються до 6 жовтня 2017 року.


Джерело: портал «Громадський Простір»

Останні новини за категоріям(и): Анонси,

Грант на стійкість для громад Чернігівщини

Оголошено другу хвилю конкурсу з підвищення стійкості місцевих громад до небезпечних викликів. Конкурс спрямовано на підвищення стійкості місцевих громад до стихійних лих та інших небезпечних викликів (в т.ч. COVID-19) із збільшенням можливостей адаптації до їх наслідків. Дедлайн другої хвилі конкурсу –…

На фестиваль в ОТГ: що де буде у липні

Липневий фестивальний путівник підготували у Чернігівському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». 6 липня – свято Івана Купала. Його святкуватимуть у громадах 5 та 6 липня з масовими гуляннями, обрядовими дійствами, піснями і танцями. Вас…

У Козелецькому ЦНАПі консультуватимуть із юридичних питань

22 квітня у приміщенні Козелецького ЦНАПу (Козелець, вул.Соборності, 27) буде здійснюватись прийом громадян спеціалістами Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги забезпечує надання правової допомоги такій категорії осіб: особи, які перебувають на обліку…

У Городнянській ОТГ вчитимуть управляти власним житлом

У Городнянській ОТГ майже усі мешканці багатоквартирних будинків громади не визначилися з формою управління. Більшість з них займає досить пасивну позицію щодо змін в управлінні будинками та, зокрема, не розуміє доцільність створення ОСББ. Згідно із законодавством власники квартир мають самостійно…

Замість субсидій – «живі гроші» для оплати комуналки

Уже з січня 2019 року в Україні запроваджуватиметься надання пільг і субсидій у грошовій формі. Міністерство соціальної політики України фіналізувало проект відповідної постанови та найближчим часом має намір винести його на розгляд засідання Кабінету Міністрів України.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: