Новини

Сайти ОТГ: як влада громад інформує громадян

Загалом в області повноцінно працюють 19 ОТГ. Більшість з них мають власні веб-сайти. Втім, як свідчить моніторинг, офіційні веб-портали не завжди надають жителям ОТГ вичерпну інформацію про діяльність органів місцевого самоврядування.

Наразі велика частина сайтів громад створено на платформі «Громада» – типовий міні-сайт органу влади для розміщення інформації про ОТГ, блоку новин та всіх нормативних документів. Такі сайти мають Кіптівська, Вертіївська, Деснянська, Лосинівська, Коропська, Носівська, Михайло-Коцюбинська та Іванівська громади.

Загальна кількість новин на сайтах ОТГ різниться. Від 42-х до 2-х за місяць (аналізувався липень 2017 року). Втім, змістовні новини про діяльність громад готують лише окремі ОТГ – Кіптівська, Меньска, Корюківська та Коропська. Загалом до 50% всіх новин – анонси сесій та виконавчих комітетів.

Власний сайт у формі блога має Парафіївська ОТГ. Тут небагато новин, проте наявні всі рішення сесій та виконкомів ОТГ з можливістю завантажити.

Власний сайт Остерської ОТГ оновлюється рідко. А викладені рішення сесій та виконкомів завантажувати досить незручно.

Сайт Сновської ОТГ тривалий час не оновлювався, проте наразі тут запрацював розділ новин, викладені рішення сесій та виконкому з можливістю їх завантаження.

На реконструкції вже 2-й місяць заходиться сайт Козелецької ОТГ, відтак кількатисячна громада немає інформації про діяльність влади.

Очевидно, на стадії розробки сайт Мринської ОТГ, адже тут немає цілих розділів щодо діяльності влади.

Взагалі немає сайтів у Макіїівської, Батуринської, Гончарівської, Комарівської ОТГ.

Із загальних недоліків сайтів:

  • відсутність новин про діяльність ОТГ, їх низька якість, відсутність фото;
  • наявні новини стосуються виключно діяльності голови ОТГ та виконавчого комітету, не відображаючи життя громади;
  • відсутні рішення сесій чи виконавчого комітету, їх проектів;
  • низька якість статистичної інформації про громаду.

Якісні сайті з більш-менш цікавими та змістовними новинами, рішеннями сесій та виконавчих комітетів, частиною проектів рішень у Кіптівської, Корюківської, Носівської, Лосинівської, Менської, Михайло-Коцюбинської ОТГ.

 


Джерело: ОТГ.cn.ua

Останні новини за категоріям(и): Kіптівська, Батуринська, Вертіївська, Влада, Гончарівська, Громади, Деснянська, Іванівська, Козелецька, Комарівська, Коропська, Корюківська, Лосинівська, Макіївська, Менська, Михайло-Коцюбинська, Мринська, Носівська, Остерська, Парафіївська, Ради,

Через дві громади змінять межі районів

З-поміж 14 об’єднаних територіальних громад Чернігівщини, у яких 9 вересня розпочнеться виборчий процес, дві не такі, як усі – Холминська Корюківського району й Олишівська Чернігівського. Відмінність у тому, що до складу обох, крім місцевих, увійшли громади з інших районів. До…

Сайти ОТГ: як влада громад інформує громадян

Загалом в області повноцінно працюють 19 ОТГ. Більшість з них мають власні веб-сайти. Втім, як свідчить моніторинг, офіційні веб-портали не завжди надають жителям ОТГ вичерпну інформацію про діяльність органів місцевого самоврядування.