Тупичівська громада перебувала в окупації і постраждала від загарбників. Попри наближеність до кордону у селі не бояться розвиватися. Ще до війни закупили обладнання для створення швейного виробництва, яке покликане вирішити відразу кілька проблем – з безробіттям та наданням побутових послуг….
У Чернігові говорили про ЦНАПи

30 травня в обласному центрі відбувся практикум на тему «Організація надання адміністративних послуг в громаді. Створення і організація діяльності Центрів надання адміністративних послуг».
Захід було організовано та проведено у рамках проекту «ПУЛЬС» (розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні) який проводить Асоціація міст України за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку.
Виконавчий директор Чернігівського РВ АМУ Михайло Литвин акцентував увагу учасників практикуму на важливості та актуальності питань надання адміністративних послуг населенню та функціонування Центрів надання адміністративних послуг в громадах.
Модератор практикуму – Микола Овсяник детально висвітлив питання організації надання адміністративних послуг населенню. При цьому особливу увагу присутніх було звернуто на перелік адміністративних послуг та вимоги щодо їх надання, з посиланням на відповідні законодавчо-нормативні акти з даного питання.
Посилаючись на підсумки роботи за 2014-2016 роки та перший квартал 2017 року він проаналізував та запропонував учасникам практикуму механізми підвищення ефективності та якості надання адміністративних послуг жителям громади.
Також модератором було зроблено акцент на переліку підстав для відмов у наданні адміністративних послуг та термінах розгляду спірних питань, які, як правило, виникають або можуть виникнути між одержувачем та надавачем цих послуг.
Продовженням заходу стало практичне заняття і заповнення учасниками форми відмови з надання адміністративних послуг, що викликало жваву дискусію серед присутніх.
У підсумку практичного заняття проведений майстер-клас щодо заповнення відповідної заявки на адміністративні послуги, розглянуті зразки інформаційних технологічних карток за наданою формою.
В другій частині практикуму розглянули нормативно-правову базу створення Центрів надання адміністративних послуг, їх штатний розпис, функціонування довідково-інформаційної системи, умови їх функціонування та фінансування, взаємодію центрів з органами влади на місцях та жителями громади.
Джерело: Децентралізаційний марафон