Новини

Чи стане Седнів центром громади?

Проблеми щодо створення та функціонування об’єднаних територіальних громад останнім часом вийшли чи не на перший план по всій області. Особливої гостроти це питання набуває у «столичному» Чернігівському районі.

Адже не секрет, що села довкруг Чернігова — завжди мали особливий статус. Близкість до великого міста визначала вартість житла та земельних ділянок, які на порядок вище ніж зазвичай по області. Місцеві голови сільрад часто відчували себе «міні-князьками». Тому ділянку дам, тому не дам, тому дозволю біля річки побудуватись, а іншому зась.

Тому питання, які села ввійдуть до громад і самі межі цих громад, викликають бурхливу дискусію у районі. Часто з негативним відтінком.

На сьогодні у районі, де до об’єднання діяло 46 сільських та селищних рад, утворено тільки три громади: Гончарівську, Іванівську та Михайло-Коцюбинську.
По інших тривають дискусії.

Так, на початку березня у приміській Киселівці пройшли громадські слухання щодо питання утворення ОТГ. Жителі села ініціюють створення об’єднаної громади з центром саме у Киселівці. За словами Олени Ніколаєвої, Киселівсього сільського голови, наразі є пропозиція утворити об’єднану громаду з центром у Киселівці, приєднавши Боромиківску та Петрушинську сільські ради. Також лунала пропозиція долучити до ОТГ і Черниську сільську раду. На думку депутатів майбутня громада може запропонувати її мешканцям зручну логістику.

Під час проведення слухань

З іншого боку, існує пропозиція щодо входження самої Киселівки до Чернігівської міської громади.
Натомість, заступник голови Чернігівської районної ради Володимир Поліщук запропонував створити велику об’єднану громаду з центром у Седневі, до якої ввійдуть Черниська, Петрушинська, Терехівська, Боромиківська громада і навіть сама Киселівка.
За його сприяння було виготовлено та розповсюджено серед жителів потенційної громади 300 буклетів з картою та пропозиціями об’єднання.

Крім іншого, до складу ймовірної Седнівської громади пропонується долучити село Макишин, що у Городнянському районі. Донедавна це було неможливо, оскільки не існувало законодавчої бази. Після прийняття 14 березня Верховною Радою України законопроекту №5520 щодо особливостей добровільного об’єднання територіальних громад, розташованих на територіях суміжних районів такий розвиток подій виглядає цілком логічним. Звичайно, якщо Макишинська громада прийме рішення про об’єднання.

Не менш гостро питання створення ОТГ вирішується і в інших селах Чернігівського району. Так, мешканці Старого Білоуса налаштовані швидше об’єднатись з сусідніми Киїнкою та Трисвятською Слободою, аніж надати згоду на об’єднання в міську громаду. Такі ж думки висловлюють і депутати Чернігівської районної ради — представники половини громад придеснянської частини району. Інша гостра дискусія — об’єднувати іншу, північну, приміську частину району в одну громаду чи кілька? Де буде центр громади — у Халявині чи Хмільниці?

Депутати райради беруть участь в обговоренні

Чи стануть частиною майбутньої Чернігівської міської громади Вознесенська та Киселівська сільські громади? Питань безліч, відповідь поки є далеко не на всі.

Однак, головним підсумком роботи щодо децентралізації влади та створення ОТГ є усвідомлення більшістю місцевих лідерів необхідності та невідворотності таких реформ.
Тепер дуже багато залежить від громад на місцях та ініціативності їх керівників.


Джерело: OTG.cn.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Останні новини за категоріям(и): Гончарівська, Громади, Збори, Іванівська, Михайло-Коцюбинська, Перспективні об’єднання,

Так хочуть своє ОТГ, що перекрили дорогу. ВІДЕО

Учора, 16 жовтня, біля села Киселівка, що під Черніговом, люди перекрили дорогу державного значення. Півсотні протестувальників одну годину 15 хвилин безперестанку ходили пішохідним переходом. Таким чином жителі сіл Боромики, Локнисте й Киселівки вимагали переглянути перспективний план формування територій громад області,…

Чи створить Ніжин ОТГ разом із приміськими селами?

10 липня у Ніжинській міській раді обговорювали питання створення об’єднаної територіальної громади з центром у місті обласного значення у Ніжині. Його ініціювали представники Ніжинської міської ради та Офісу реформ при Чернігівському відділенні Асоціації міст України. Також до теми:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: