Новини

До Мени чи до Макошино?

21 вересня в рамках робочої поїздки до Менського району заступник голови обласної ради Арсен Дідур разом із першим заступником голови облдержадміністрації Леонідом Сахневичем долучилися до відкриття оновленої криниці у м. Мена.

Відкриття криниці стало приводом для зібрання місцевої громади та сільських голів та депутатів навколишніх сіл. На порядку денному – створення у Менському районі об’єднаних громад. Тож Арсен Дідур та Леонід Сахневич на прохання селищного голови с.Макошине та сільських голів сіл Покровське, Куковичі та Слобідка обговорили з громадою проблемні питання реформи децентралізації.

Суть проблеми полягає у тому, що перспективний план формування територій громад Чернігівської області передбачає створення Макошинської територіальної громади. Наразі жителі чотирьох сіл, які мають об’єднатися, вагаються – чи буде така громада спроможною. Тому й розглядають інший варіант – приєднання до Менської громади. Але часу для роздумів залишається все менше, оскільки затягування з рішенням загрожує людям тим, що видатки на їхню громаду не включать до бюджету наступного року.

Як зазначив заступник голови обласної ради Арсен Дідур, обласна рада і облдержадміністрація готові прийняти будь-яке рішення жителів сіл та допомогти прорахувати економічну доцільність, а також можливі ризики утворення Макошинської або Менської громади. Проте і місцева влада, і громади мають самі усвідомити, яку, в першу чергу, відповідальність вони нестимуть, ставши самостійними.

– Недосконалість законодавства призводить до того, що питань по децентралізації більше, ніж відповідей. Проте процес об’єднання громад невідворотній і ви самі маєте зрозуміти, що не лише будете розпоряджатися коштами, які дасть вам держава, але й нести відповідальність за життя та добробут людей, які дали згоду на об’єднання. Це утримання інфраструктури, розвиток території, залучення бізнесу тощо. Думайте, радьтеся, звертайтеся за допомогою до нас, – підбиваючи підсумки, зазначив Арсен Дідур.


Джерело: Чернігівська обласна рада

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Останні новини за категоріям(и): Громади, Менська,

У Менській ОТГ відзначили переможців I Міського конкурсу «Якби я став мером» 

Молоді Менської ОТГ було запропоновано взяти участь у конкурсі «Якби я став мером». Для цього потрібно було  підготувати творчо-креативний план (пропозиції та ідеї), що мають суттєве значення для розвитку Менської ОТГ, розкривши певні кроки вирішення проблем як у віршах, малюнках,…

У Мені нагадують, що дитину можна зареєструвати у місцевій лікарні

Менський районний відділ ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області ще раз нагадує, як зареєструвати народження дитини безпосередньо у закладі охорони здоров’я. Читайте також

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: