Новини

До Мени чи до Макошино?

21 вересня в рамках робочої поїздки до Менського району заступник голови обласної ради Арсен Дідур разом із першим заступником голови облдержадміністрації Леонідом Сахневичем долучилися до відкриття оновленої криниці у м. Мена.

Відкриття криниці стало приводом для зібрання місцевої громади та сільських голів та депутатів навколишніх сіл. На порядку денному – створення у Менському районі об’єднаних громад. Тож Арсен Дідур та Леонід Сахневич на прохання селищного голови с.Макошине та сільських голів сіл Покровське, Куковичі та Слобідка обговорили з громадою проблемні питання реформи децентралізації.

Суть проблеми полягає у тому, що перспективний план формування територій громад Чернігівської області передбачає створення Макошинської територіальної громади. Наразі жителі чотирьох сіл, які мають об’єднатися, вагаються – чи буде така громада спроможною. Тому й розглядають інший варіант – приєднання до Менської громади. Але часу для роздумів залишається все менше, оскільки затягування з рішенням загрожує людям тим, що видатки на їхню громаду не включать до бюджету наступного року.

Як зазначив заступник голови обласної ради Арсен Дідур, обласна рада і облдержадміністрація готові прийняти будь-яке рішення жителів сіл та допомогти прорахувати економічну доцільність, а також можливі ризики утворення Макошинської або Менської громади. Проте і місцева влада, і громади мають самі усвідомити, яку, в першу чергу, відповідальність вони нестимуть, ставши самостійними.

– Недосконалість законодавства призводить до того, що питань по децентралізації більше, ніж відповідей. Проте процес об’єднання громад невідворотній і ви самі маєте зрозуміти, що не лише будете розпоряджатися коштами, які дасть вам держава, але й нести відповідальність за життя та добробут людей, які дали згоду на об’єднання. Це утримання інфраструктури, розвиток території, залучення бізнесу тощо. Думайте, радьтеся, звертайтеся за допомогою до нас, – підбиваючи підсумки, зазначив Арсен Дідур.


Джерело: Чернігівська обласна рада

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Останні новини за категоріям(и): Громади, Менська,

Чому бібліотекарі Менської ОТГ третій місяць без зарплати

На початку року районна та міська ради підписали договір про спільне фінансування бібліотек. Після перших двох місяців міськрада припинила виділяти гроші, посилаючись на їх нестачу. Коли резерв районного бюджету вичерпався, фінансування припинилося. Чому склалася така ситуація та які шляхи її…

Кіптівська ОТГ конфліктує з перевізником, а в Мені прагнуть зберегти автостанцію

Відкривати новий обласний маршрут, оголошувати конкурс в районі чи все ж Кіптівська громада таки досягне домовленості з перевізником щодо обслуговування дискусійного маршруту — це питання наразі залишається відкритим. Читайте також

Геннадій Примаков подав апеляцію і шукає приміщення

До Менської ОТГ входять: Мена, Макошине, Остапівна, Бірківка, Блистова, Дерепівка, Величківка, Вільне, Дягова, Киселівка, Комарівка, Прогрес, Куковичі, Загорівка, Овчарівка, Куковицьке, Ліски, Луки, Майське, Максаки, Осьмаки, Садове, Нові Броди, Семенівка, Синявка, Слобідка, Стольне, Дмитрівна, Лазарівка, Чорногорці, Ушня, Дібрівка, Феськівка. Читайте також

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: